Savā darbā es apskatīšu migrāciju no teorētiskā aspekta, pievēršoties migrācijas dažādajiem apakštipiem, cēloņiem un pašu migrantu klasifikācijai, jo, kaut arī migrācijas nepieciešamību katram indivīdam ir izraisījuši savi apstākli un priekšnoteikumi, tos tomēr ir iespējams sistematizēt. Speciāli pievērsīšos Latvijas iedzīvotāju migrācijas cēloņiem aizpagājušajā gadā, lai iegūtu skaidrāku priekšstatu par konkrētajiem statistiski apkopotajiem iemesliem.
Šī tēma man liekas aktuāla un svarīga mūsdienās, kas migrācija ir kļuvusi par vienu no svarīgākajiem iedzīvotāju skaita palielināšanās veicinātājiem attīstītākajās pasaules valstīs. Piemēram, ASV katrs divpadsmitais amerikānis nav iedzimtais, uz šo valsti vienā valstī gadā dodas tik daudz migrantu, cik visā pasaulē kopā (Henslin 1998, 377. lpp.). Savukārt Latvijā migrācijas neto koeficients pēdējā desmitgadē ir bijis negatīvs, tādēļ, iespējams, migrācijas vispārīga apskate palīdzēs noteikt tam cēloņus.
Mana darba mērķis ir tikai vispārīgs ieskats galvenajos migrāciju raksturojošajos elementos. Protams, neizpētīta paliek vēl daudz, taču pamatīgākam pētījumam nepieciešams vairāk laika un informācijas resursi.…