Mikelandželo, pirms gleznoja, ar lielu rūpību gatavoja skices katram iecerētajam tēlam. Šos tēlus viņš skicēja dažādā pozās, precīzi atveidodams katru muskuli. Tas viņam nesagādāja nemazāko grūtību. Gluži otrādi, grūtības viņu pievilka vēl vairāk un vairāk.
[…]neviens mākslinieks kopš grieķu laikiem nav tik precīzi atdarinājis cilvēka augumu. [ 1,310 ] mākslas vēsture
Ne tikai gleznojot cilvēkus, bet arī Dievu viņš izmantoja savas nepārspējamās prasmes. Freskās Dievam piemīt valdonīgi, izteikti žesti radot debesis, debesu ķermeņus, zemi un visu uz tās. ( 3.,4.,5.,6.,7.att., 8-12.lpp.)
Nepārspīlējot var teikt, ka daudzu cilvēku – ne tikai vienkāršās tautas pārstāvju, kuriem varbūt nebija ne jausmas par Mikelandželo, bet arī mākslinieku, - priekšstati par Dievu Tēvu ir veidojušies viņa atveidoto pasaules radīšanas ainu tiešā un netiešā ietekmē. [ 1,310/312 ]
Kad Mikelandželo 1508.gada maijā uzsāka darbu, protams, viņš bija izplānojis kā un ko gleznos. Centrālajā daļā, no altāra puses skatoties, uzgleznot Dieva pirmo radīšanas darbu – „Dievs nošķir gaismu no tumsas”, tad „Dievs rada Sauli, Mēnesi un planētas”, „Dievs nošķir Zemi un debesis”, „Ādama radīšana”, „Ievas radīšana”, „Grēkā krišana”, „Noasa upuris”, Grēku plūdi” un visbeidzot „Noasa skurbums”.
Bet uzsākot gleznošanas darbu nācās saskarties ar nemazums problēmām, vienu brīdi Mikelandželo pat gribēja visam „mest mieru”, bet galu galā viss, tomēr, nokārtojās. Un labi vien ir, savādāk mums nebūtu viena no pasaules apbrīna vērtajiem darbiem.
VATIKĀNA SIKSTA KAPELAS GRIESTU GLEZNOJUMI
Pirmajā brīdī skatoties uz kādu no daudzajām fresku reprodukcijām rodas iespaids, ka gleznojums ir tik piesātināts ar visādiem sīkumiem, tik pārblīvēts un neizprotams.
Rodas jautājums, kāpēc viss nav saplūdināts vienā veselā laukumā, bet izskatās it kā būtu sadalīts pa „kabatiņām”, „kambarīšiem? Tikai ieskatoties, iedziļinoties sāku saprast. Bībeles stāsti ir saistīti viens ar otru, līdz ar to visi gleznojumi saplūst kopā, izveidojās viens veselums. Un, tad jau vairs „nekrīt acīs” šie atsevišķie laukumiņi, „kambarīši”. Tas ir viens vesels, grandiozs darbs.…