Mobings ir pret kādu darbinieku vērsti nemitīgi apvainojumi un izsmiekls, lai panāktu, ka noteikta persona pamet darbu. Savukārt amerikāņu pētnieki Noa Dāvenporte, Ruta Švarca un Geils Eliots apgalvo, ka mobings ir psiholoģisks uzbrukums vienam konkrētam darbiniekam no vadītāja vai darba kolēģu puses, kas var beigties ar izvēlētā upura pilnīgu izolāciju, traumēšanu un tamlīdzīgi.
Bet vai mobings pastāv tikai darba vietās? Atbilde ir NĒ! Mūsdienās tas kļūst aizvien populārāks jauniešu vidū. Aizvien biežāk var dzirdēt par mobingu skolās. Skolēni terorizē gan savus skolotājus, gan klases un skolas biedrus. 2006.gadā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija konstatējusi 330 bērnu tiesību pārkāpumus, no kuriem 164 bijuši tieši skolās — galvenokārt asi, pazemojoši, nonicinoši konflikti pašu skolēnu vidū. Bet to netrūkstot arī starp skolēniem un skolotājiem, nereti audzēkņi tiekot iesaistīti kā līdzeklis skolotāju savstarpējo domstarpību risināšanā. [1] Tāpēc šķiet interesanti izpētīt, kāda ir situācija manā iepriekšējā mācību iestādē- *** vidusskolā.
Studiju darba mērķis- izzināt mobinga pret skolotājiem iemeslus *** vidusskolas 6.-8.klasēs un mēģināt rast ieteikumus to risināšanai.
Hipotēze: Ja mobinga pret skolotājiem cēlonis ir paši skolotāji, tad:
-viņi neprot komunicēt ar saviem skolēniem
-viņi īpaši necenšas no konfliktiem izvairīties
-konfliktiem starp skolēniem un skolotājiem skolā tiek pievērsta pārāk maza uzmanība.…