Motivācija ir stimuls, kas dod uzvedībai mērķi vai virzienu un indivīdos darbojas apzinātā vai neapzinātā līmenī (APA dictionairy).
Pāris motivācijas citātu veidā no slaveniem cilvēkiem- Sāc no turienes, kur Tu esi. Izmanto to, kas Tev ir. Un izdari to, ko vari izdarīt (Arthur Ashe). Soli pa solim un lieta darīta (Charles Atlas). Labi izdarīts ir labāk nekā labi pateikts (Benjamin Franklin). Vienkārši izdari to!(Nike).
Zināšanas par motivāciju var palīdzēt saprast, kādēļ dažādi indivīdi vienā un tajā pašā situācijā rīkojas līdzīgi vai atšķirīgi un kādēļ viens un tas pats indivīds dažādos laika posmos līdzīgās situācijās var izturēties atšķirīgi. Iesaiste ir “salīdzinoši ilgstošs prāta stāvoklis, kas attiecas uz personīgās enerģijas ieguldīšanu pieredzē vai darba veikšanā” (Christian, Garza & Slaughter, 2011). Iesaiste ir kļuvusi par svarīgu psiholoģisku konceptu, kas ietekmē indivīda uzvedību un izvēli daudzās jomās – izglītībā, darba vidē, brīvajā laikā, u.c. Motivācijai un iesaistei ir svarīga loma mācībās un sasniegumos. Tās ir pozitīvi saistītas ar dalību klasē, centieniem mācībās, prieku mācīties, adaptīvo mācīšānās stratēģiju izmantošanu un akadēmiskajiem sasniegumiem (Ginns, Martin & Papworth, 2018). Akadēmiskā motivācija attiecas uz indivīda tieksmes enerģiju, virzību un virzību attiecībā uz mācīšanos un sasniegumiem (Martin, Ginns & Papworth, 2017). …