Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:798291
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.03.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 4 units
References: Used
Extract

Mūsdienās vairs nav iespējams atrast tādu valsti, kurā būtu tikai viena noteikta kultūras grupa, viena valoda. Arī Latvijā ir multikulturāla sabiedrība, un, dzīvojot šādā sabiedrībā, ir svarīgi iepazīties ar citu tautu kultūrvērtībām. Viens no svarīgākajiem kultūras elementiem ir valoda. Valodu zināšanas sniedz iespēju cilvēkiem saprast citam citu, iepazīt dažādu tautu kultūras mantojumu, palīdz cilvēkiem sadarboties multikulturālā sabiedrībā. Katra valoda atspoguļo noteiktas tautas vēsturisko realitāti, valsts un sabiedrības politisko, ekonomisko un kultūru situāciju. Un jebkuras tautības pārstāvji, kas dzīvo Latvijā, veido šo valsti. Katra no šīm tautībam saglabā un attīsta savu valodu un kultūru.

Kas ir multikulturālisms?
Jēdziens multikulturālisms sastāv no divu vārdu savienojuma. Latīņu valodas
“multi, multum” nozīmē: daudz – salikteņu daļa – daudz, vairāk; tas kas saistīts ar lielu kaut kā daudzumu vai skaitu. Bet “cultura“ nozīmē: kopšana, apstrādāšana, audzināšana – viss, ko cilvēku sabiedrība radījusi ar cilvēku fizisko un garīgo darbu.
Var skaidrot arī tā, ka multikulturālisms ir ideoloģija, politika, diskurss, kas iestājas par kultūras plurālisma vērtībām un kultūras formu daudzveidības saglabāšanu. Multikulturālisma kontekstā atšķirības tiek apzīmētas nevis ar jēdzienu „svešs”, bet gan „atšķirīgs”. Diferences domāšana norāda, ka jebkuram atšķirīgajam ir tiesības pastāvēt tāpēc, ka tas ir vēsturiski veidojies, ka ar to saistās savdabība, ka tas ir neaizstājams ar otru, nevar ieņemt otra vietu, ka tā funkcijas ir vienreizīgas un tāpēc neaizstājamas. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register