Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:814229
 
Evaluation:
Published: 27.05.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Mūzika jau sen ir kļuvusi par vienu no ķēdes posmiem ceļā uz labu veselību un iekšējo harmoniju.. pētījumi ir pierādījuši, ka mūzikas klausīšanās spēj palīdzēt atbrīvoties no stresa, pārciest sāpes un stabilizēt asinsspiedienu.
Jau pirms dzimšanas mums ir saskaņa ar mātes sirdspukstiem un balss toni. Cilvēka embrijam spēja klausīties attīstās jau 12 nedēļu vecumā, un, atkarībā no dzirdētās mūzikas, embrijs var vai nu iespert vai nomierināties.
Ārsti un medmāsas mūsdienās ir sapratuši, ka mūzika spēj atvieglot slimības izolāciju un sāpes. Gados vecākiem cilvēkiem, triekas slimniekiem un garīgi slimajiem mūzika var palīdzēt pārvarēt runas grūtības. Ir pat bijuši gadījumi, kad cilvēki, kuri pirms tam ir bijuši nespējīgi runāt, pievienojas mūziķiem kopējā dziedāšanā. Cilvēki, kuri stostās atklāj, ka vārdus, kurus viņi nevar izrunāt, viņi var izdziedāt.
Mūzika ietekmē arī to nervu sistēmas daļu, kura darbojas spontāni, bez īpašas domāšanas (piem. elpošana). Pēc mūzikas terapijas saņemšanas pacientiem bija uzlabojusies sirdsdarbība un tika novērotas temperatūras izmaiņas. Kad mēs klausāmies mūziku ķermeņa dabīgie sāpju noņēmēji atbrīvojas un mazinās nepieciešamība pēc pretsāpju medikamentiem.
Terapijas seansa laikā pacients un apmācīts mūziķis kopīgi spēlē kādu instrumentu vai dzied, un ieklausīšanās vienam otrā palīdz radīt pašiem savu sazināšanās veidu. Lai gūtu labumu no mūzikas terapijas nav jābūt profesionālam mūziķim. Pacienti tiek iedrošināti izmantot dažādus instrumentus un izteikt sevi eksperimentējot ar tiem.
Mūzikas terapeiti izmanto savu pieredzi gan kā mūziķi, gan kā medicīnas darbinieki un pētnieki, lai panāktu pārmaiņas cilvēka fizisko, izzinošo, emocionālo un saskarsmes spēju attīstībā. Mūzikas terapeits var pildīt savu darbu dažādās vietās, ieskaitot izglītības, medicīnas, psihiatriskās un atveseļošanās iestādēs.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register