Nauda apbur cilvēkus. Tās dēļ mēs ciešam, strādājam, izdomājam visādus veiklus paņēmienus kā to iegūt, un pēc tam smalkus paņēmienus kā to iztērēt.
Nauda ir vienīgā prece, kuru nevar izmantot savādāk kā vienīgi no tās atbrīvoties - to iztērējot. Līdz tam laikam, kamēr nauda netiks iztērēta, vai investēta tā mūs nepaēdinās, neapģērbs, nesniegs mājokli un neizklaidēs. Cilvēki naudas dēļ ir gatavi uz visu, un arī nauda ir gatava uz visu mūsu dēļ. Nauda tā ir liela, mainīga mīkla, kas pie mums nāk no tālas senatnes.
Naudas būtība
Nauda – viens no svarīgākiem ekonomisko zinātņu sastāvdaļām, tas nav tikai pasīvs ekonomiskās sistēmas komponents. Pareizi strādājoša naudas sistēma ielej dzīvības spēku peļņas un patēriņa virpulī kas ir ekonomikas pamats.
Par naudu savas evolūcijas laikā ir kalpojuši dažādi priekšmeti, ādas, gliemežvāki un citi, bet laikam ejot cilvēce saprata, ka dažādos platuma grādos katrai lietai ir sava vērtība, kas bija vērtīgs vienos platuma grādos izrādījās nevērtīgs otros, tāpēc nonāca līdz vienam vērtīgam priekšmetam – zelta, kas arī kļuva par naudas ekvivalentu visos platuma grādos. No tā varēja izveidot monētas, to varēja izliet stieņos, no tā varēja pagatavot dārglietas.…