1.Ievads
Lai veiktu teksta vai skaitļu veida datu formatēšanu, ir labi jāpārzina formatēšanas kodi un to darbības sintakse, kā arī to kā Excel redz un interpretē datus šūnā un ievadītos kodus vai kodu kopas.
Šūnu formatēšanas tabulā ir jau izveidoti daudz, dažādi formatēšanas šabloni ar kuru palīdzību var pārformatēt datus Laika formātos, decimālajos skaitļos, procentos, zinātniskās skaitļu vienībās un daudzos citos formātos, bet nereti gadās kad šie formāti neatbilst vajadzībām, tāpēc noder pielāgotā formatēšana, kura neatbilst standarta datu tipiem. Pielāgotās formatēšanas ideja ir – manuāli ievadot formatēšanas kodu, lai Excel ekranētu datus atbilstoši lietotāja prasībām.
Darba uzdevumi:
1.Iepazīties un apkopot informāciju par nestandarta datu tipu pielāgošanu jeb (Custom formats).
2.Novērtēt un izdomāt uzskatāmus piemērus šo datu tipu formatēšanai.
3.Veikt secinājumus.
2.Vispārēja informācija
Šūnu formatēšanas tabulā ir doti dažādu tipu šabloni datu formatēšanai, kā piemēram – Vispārīga, Skaitlis, Valūta u.c. Bet nereti var gadīties, ka neviena no standarta tipiem neatbildīs lietotāja prasībām, tāpēc noder nestandarta tipi vai pielāgota formatēšana.
Šī funkcija ļauj lietotājam koordinēt kā dati tiks izkārtoti uz ekrāna. Labi pārzinot šīs funkcijas iespējas, datus var koriģēt gandrīz bez ierobežojumiem. Šī funkcija ietver pielāgotos formātus (Custom formats) – kur ir jau ietverti daudz dažādu šablonu, un nosacījumu formatēšanu (Conditional formatting) – formatē datus pēc lietotāja sniegtajiem kritērijiem. Excel(ā), formatēšana ne tikai iekļauj fontu atribūtus un krāsas, bet arī to, kā teksts tiks interpretēts un atspoguļots.
Dažkārt formāta tips pēc noklusējuma neatbilst lietotāja vēlmēm (vajadzībām), tādā gadījumā var lietot pielāgotos formātus, lai apmierinātu lietotāja prasības. Labs piemērs varētu būt – ja skaitļi, kas sastāv no viena vai vairākām skaitļiem aiz komata – Excel pēc noklusējuma tos neatspoguļos, šādā gadījumā datu formatēšana novērstu šo nepilnību.
…