Secinājumi
Pēc visas ievāktās un izpētītās informācijas autors ir nonācis pie sekojošiem secinājumiem:
Verbālā komunikācija, jeb valoda ir tikai pavisam neliela daļa no visas informācijas, kas tiek pārraidīta divu vai vairāk indivīdu savstarpējās komunikācijas laikā. Daudz vairāk informācijas slēpjas pašos indivīdos un to ķermeņa valodā.
Labi apgūstot neverbālo komunikāciju un spējot nolašit tās sniegto informāciju ir iespējams daudz precīzāk noteikt cilvēka patiesos mērķus, izjūtas, vēlmes, kā arī izvairīties no iespējamiem meliem vai krāpšanas.
Pastāv iespēja, ka ja cilvēkam atņemtu verbālās komunikācijas spēju, cilvēces kopējā komunikācija tikai uzlabotos, jo izmantojot neverbālo komunikāciju, mēs daudzp atiesāk un detalizētāk spējam attēlot to, ko vēlamies pavēstīt informācijas saņēmējam.
Cilvēks bieži apzināti cenšas ietekmēt un kontrolēt savu neverbālo komunikāciju, lai noslēptu konkrētu informāciju no saņēmēja.
Neverbālā komunikācija kopējā sabiedŗibas kontekstā ir svaŗigāka par verbālo komunikāciju. Tā darbojas vairākos saskarsmes līmeņos un spēj pārraidīt vairāk informācijas, kamēr verbālā komunikācija aprobežojas tikai ar audiālu informācijas pārraidīšanu.
Uz neverbālās komunikācijas efektivitāti norāda arī tas, ka kamēr verbālā komunikācija praktiski vienmēr ir apzināta, neverbālā komunikācija vienlīdz bieži var būt gan apzināta, gan neapzināta, tādējādi pavēstot daudz vairāk par informācijas pārraidītāju, pat ja tas to neapzinās.
…