Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:719894
 
Evaluation:
Published: 03.04.2001.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 2 units
References: Not used
Extract

Nodokļu sistēmu Latvijā lielā mērā ietekmē valsts ekonomisko attīstību. Nodokļu īpatsvars iekšzemes kopproduktā Latvijā nav īpaši augsts (36 – 37%).
Latvijā ir viens no zemākajiem uzņēmumu ienākuma nodokļiem Eiropā – 25%, turklāt likme ir nemainīga salīdzinājumā ar deviņdesmito gadu sākumu, kad piemēroja progresīvo likmi. Izmaksātās dividendes netiek apliktas ar papildus nodokli, izņemot izmaksas nerezidentiem, par kurām jāmaksā nodoklis 10% apmērā no kopsummas. Apliekamais minimums uzņēmumu ienākumu nodoklim nepastāv. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme arī ir 25%, bet pastāv simbolisks neapliekamais minimums – 21 lats mēnesī. Latvijā ir augsts pievienotās vērtības nodoklis (18%), kas līdz 1993.gadam bija 12%. Šis palielinātais PVN, kas pēc būtības ir patēriņa aplikšana ar nodokli, bremzē saimniecisko apriti un negatīvi ietekmē uzņēmējdarbību Latvijā.
Atzinīgi jāvērtē tas, ka 1998.gada pavasarī tika atcelts īpašuma nodoklis par pamatlīdzekļiem, kas varēja sasniegt 4% gadā no pamatlīdzekļu vērtības.
Uzņēmējiem Latvijā ir jārēķinās ar ļoti lieliem sociālās apdrošināšanas nodokļiem – 37% no darba algu apjoma. No šīs summas 28% maksā darba devējs, bet 9% darba ņēmējs. Paredzēts, ka līdz 2000.gada 1.janvārim maksājumu apjoms tiks samazināts līdz 33%, kurus līdzīgās daļās maksās darba devējs un darba ņēmējs. Sociālās apdrošināšanas maksājumu apjoms ir uzskatāms par nopietnu šķērsli uzņēmējdarbības attīstībā, jo tas pārsniedz vidējo līmeni Eiropā, kur sociālās apdrošināšanas likmes tiek uzskatītas par tik augstām, ka tās neveicina uzņēmējdarbību.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1199164
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register