Nodokļi ir neatņemama valsts sastāvdaļa, jo tā skar valsts iedzīvotājus gan kā nodokļu maksātājus, gan kā to labumu saņēmējus. Nodokļu politika ir aktuāla jebkurā valstī. Šo tematu mēs arī izvēlējāmies tāpēc, lai iepazītos un labāk izprastu nodokļu Latvijā.
Pēdējos gados Latvijā nodokļu politika pilnveidojas atbilstoši noteiktajiem sabiedriskajiem, politiskajiem un ekonomiskajiem pārvaldes procesiem. Sakārtota valsts nodokļu sistēma veicina saimniecisko attīstību.
Konkrētā darba mērķis:
iepazīšanās ar nodokļu politiku ;
iepazīšanās ar pastāvošajiem nodokļu veidiem Latvijā ;
gūt papildus zināšanas par nodokļu iekasēšanu ;
Rakstot šo darbu apmeklējām Valsts ieņēmumu dienestu, Daugavpils pašvaldību,
Informāciju par nodokļiem ieguvām no Valsts ieņēmuma dienesta vadītājas, no dažādiem publikācijas materiāliem presē.
Darbs sastāv no 5 galvenajām nodaļām un apakšnodaļām.
2. Nodokļu politika
Fiskalā politika, t.i. valdības izdevumi un nodokļi, ir viens no tiem instrumentiem, kuru izmanto tādu fundamentālāko makroekonomisko mērķi sniegšanai kā ražošanas apjoma. Augsta ražošanas līmeņa un tempu nodrošinājums, augsta nodarbinātības un zema bezdarba līmeņa nodrošinājums, stabila cena līmeņa preču un pakalpojumu tirgos garants, aktīva ārējo maksājumu bilance u.tml. tāpat kā makoekonomiskas politika vispār, tā arī nodokļu politika paredz alternatīvu ekonomikas izaugsmes variantu izvēli, un tā ir viena no tā pareizas īstenošanas priekšrocībam.
Finansu un kredīta sistēma ir noteicošas tirgus ekonomikas instruments. Ekonomisko attiecību kopumu, kas saistīts ar naudas līdzekļu izveidošanu, sadalīšanu un izlietošanu, sauc par finansēm. Finansu sistēma veidojas preču un naudas attiecību attīstības rezultātā. Finansu izsaka attiecību sakarā ar radītas vērtības sadalīšanu ienākumu veidiem, uz kuru pamata rodas kā atsevišķi patstāvīgu ekonomisku vienību, tā arī valsts naudas resursi.…