Jebkura biznesmeņa vai ar komercdarbību saistītā cilvēka dzīvē var rasties situācija, kad ir jāpasargā svarīga informācija no nepiederīgām personām. Visizplatītākā informācijas nozagšanas ierīce ir noklausīšanas ierīce (radioaizliktne).
Noklausīšanas ierīces ir miniatūras vai kāda priekšmeta veidā nomaskētas (pildspalva, kalkulators, uztvērējs u.tt.). Diezgan plaši izplatītas arī video noklausīšanas ierīces, miniatūras videokameras (kniepadatas galviņas lielumā) ar mikrominiatūru radioraidītāju.
Pastāv divi savas informācijas aizsardzības veidi: īstā laikā atrast noklausīšanas ierīci un padarīt to par nekaitīgu vai nomākt tās darbību ar speciālā trokšņa ģeneratora palīdzību. Šajā darbā es iepazīstināšu Jūs ar ierīci, kura ļauj fiksēt jebkuras radioraidošas ierīces klātbūtni.
Ievads
Elektromagnētiskais starojums ir elektromagnētiskie viļņi, kurus rada dažādi izstarojoši objekti – uzlādētas daļiņas, atomi, molekulas, antenas u.c. Atkarībā no viļņa garuma izšķir gamma starojumu, rentgenstarojumu, ultravioleto starojumu, redzamo gaismu, infrasarkano starojumu, radioviļņus un zemas frekvences svārstības.
Tas var likties dīvaini, ka ārēji tik dažādām fizikālajām parādībām var būt viens kopīgs pamats. Patiešām, kas kopīgs ir starp radioaktīvās vielas gabaliņiem, rentgenstaru cauruli, dzīvsudraba gāzu izlādes lampu, lukturīša spuldzīti, siltu krāsni, raidstaciju un elektropārvades līnijai pieslēgtu maiņstrāvas ģeneratoru? Kā arī starp fotofilmiņu, aci, termopāri, televīzijas antenu un radiouztvērēju. Taču pirmais saraksts sastāv no elektromagnētiska starojuma avotiem, bet otrs – no elektromagnētiskā starojuma uztvērējiem. …