Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:159426
 
Evaluation:
Published: 08.12.2021.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Not used
Extract

Nolas Penderes teoriju plānoju pielietot savā vecmātes praksē un maģistra darba izstrādē, jo saskatu, ka šis modelis tiek pielietots veselibas veicināšana grūtniecības laikā un nozīmīga būtu arī šī modeļa pielietošana pēcdzemdību aprūpē. Stratēģijas, kuras var iekļaut pēcdzemdību aprūpē būtu sociālais atbalsts. Veicināt izveidot organizācijas vai aprūpes modeli sievietēm atbalsta pasākumus pēcdzemdību periodā, kas būtu nepieciešami un var palīdzēt sasniegt nepieciešamo atbalstu un palielināt iespējamību, ka sievietei būs pozitīva šī atbalsta uztvere. Noskaidrot konkrētus uzdevumus, kuros viņai būtu nepieciešams atbalsts un kāda veida atbalstu viņa sagaida. Ļaut zināt viņai (un atbalsta personai) , ka būs nepieciešams gan emocionāls atbalsts, gan instrumentāls atbalsts (palīdzība zīdaiņa aprūpē un mājsaimniecībā). Galvenais šajā jomā ir veicināt sievietes sajūtu par sevi kā spējīgu veikt vecāku pienākumus. Galvenais mērķis aprūpes speciālistiem ir labāk sagatavot māti par pēcdzemdību periodu.
Runājot par pēcdzemdību aprūpi Latvijā, parasti šī aprūpe sastāv no 3-4 dienām slimnīcā pēc dzemdībām, kam pēc tam seko pēcdzemdību vizīte pie speciālista 6 nedēļas pēc dzemdībām. Pēcdzemdību vizītē koncentrējas uz komplikāciju skrīningu un ārstēšanu, novērtējot sievietes reproduktīvo veselības stāvokli un kontracepcijas uzsākšanu.
Veselības veicināšana Latvijā tika izveidotas Sabiedrības veselības pamatnostādņu 2014.-2020. gada kopsavilkums, kurā tiek iekļauts paveicamais: “Uzlabot mātes, tēva un bērna veselību, samazināt zīdaiņu mirstību” (9). Galvenie rīcības virzieni izvirzītā mērķa sasniegšanai ir grūtnieču un bērnu veselības uzlabošana. Balstoties uz Latvijas veselības pamatnostādnēs noteikto politikas virsmērķi, vairākās pašvaldībās tika izstrādāta Veselības veicināšanas programma. Kā piemēram Jelgavas pašvaldība “Veselības veicināšanas programma Jelgavas pilsētai 2016.-2022. gadam” min nepietiekamu piedāvājumu topošo un jauno vecākus izglītošanas jomā par dažādiem veselību saistītiem jautājumiem. Balstoties uz šo Jelgavas pašvaldība nodrošina iespēju apmeklēt bezmaksas izglītojošas nodarbības, īpašu uzmanību pievēršot sociālā riska ģimeņu izglītošanai (10).

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register