Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:597158
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.09.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Ogista Konta dzīves gājums    5
  Socioloģija kā zinātne    10
  O. Konta darbība    12
  Secinājumi    21
  Izmantotās literatūras saraksts    23
Extract

Kā sava socioloģijas referāta tēmu izvēlējos socioloģijas pamatlicēju Ogistu Kontu, lai labāk saprastu socioloģijas būtību un tās sākotnējo ideju, varbūt pat mazliet atšķirīgāku nekā mēs to saprotam mūsdienās.
Mūsdienās cilvēki ar vārdu socioloģija vairākumā gadījumu saprot zinātni, kas pēta sabiedrību, tās pētniecības centrā izvirzot cilvēku. Vismaz pēc maniem uzskatiem un seklajām zināšanām par šo zinātnes nozari.
Lai labāk spētu izprast sava darba materiālus ir nepieciešams jēdzienus, kas ļautu labāk izprast lasāmvielu. Apskatīšu termina socioloģijas definīciju, jo šis ir centrālais darba pieturas punkts. Socioloģijas vārdnīcā skaidrots, ka socioloģija ir sabiedrības zinātne, kurai ir daudz virzienu, taču parasti socioloģisko pētniecību interesē sociālas grupas vai citādi cilvēku kopumi un to savstarpējās attiecībās. Socioloģija sabiedrību skata plašāk nekā pārējās sociālās zinātnes kā, piemēram, antropoloģija, kas pievēršas dažādām kultūrām, vai politoloģija, kas koncentrē uzmanību uz politisko sistēmu. Socioloģijas galvenais objekts ir cilvēks. Sociālo pētījumu mērķis ir aprakstīt un izanalizēt, pētnieku interesē atklāt sociālos likumus, padziļināt izpratni par sociālām parādībām vai arī ar sava pētījuma palīdzību piedalīties sociālajās pārmaiņās.1
Savukārt, par pamatlicēju tiek uzskatīts cilvēks, kurš kaut ko aizsāk, veido pamatus sabiedriski nozīmīgai parādībai.2 Pārējos darbam svarīgos svešvārdus izpētīšu laika gaitā.
Konts, manuprāt, ir viens no 19. gadsimta ievērojamākajiem domātājiem, ļoti unikāla un interesanta personība. Viņš tiek dēvēts par „socioloģijas tēvu” un termina socioloģija izgudrotāju, pozitīvisma teorijas izstrādātāju, cilvēku, kas savā būtībā ir ļoti savdabīgs un atšķiras ar savu pasaules redzējumu.
Kā sava darba mērķi izvirzu- gūt dziļāku izpratni par socioloģijas zinātni, uzzināt vairāk par socioloģijas pamatlicēja devumu socioloģijas attīstībā.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,77 €
Work pack Nr. 1232302
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register