Olimpiskās spēles aicina kopā pasaules labākos atlētus. Atlēti pulcējās ik pēc četriem gadiem, apliecinot cieņu cilvēku augsti tikumiskajiem un morālajiem principiem.
Pār šo uzvedumu, kas pastāvīgi atkārtojas, valda olimpisma gars. Barons Pjērs de Kubertēns daiļrunīgi izteicies par sporta cildenumu, tā varu pār cilvēku un lielo nozīmi, veicinot saprašanos un brālības jūtas starp cilvēkiem.
Olimpiskās spēles organizē katru reizi cita pilsēta kādā no pasaules valstīm. Olimpiskās spēles rīko vasarā un ziemā.
Kopš 1896.gada rīko Olimpiādes spēles (vasarā).
Kopš 1924.gada rīko Ziemas Olimpiskās spēles (ziemā).
Pašas pirmās Olimpiskās spēles notika 776. gadā p.m.ē. Šajā laikā visas karojošas Grieķu pilsētas, zemes ciltis nolika ieročus un kari apstājās, šis laiks bija miera laiks, pasaulē valdīja miers un saticība virs zemes. Vienotības un savienības gars bija ieņēmis cilvēku dvēseles un sirdis. Tā tas viss turpinājās līdz pat 393. gadam m.ē., šajā laikā notika ap 300. Olimpiāžu. Olimpisko spēļu noriets notika kristietības dēļ, jo Romas impērija uzskatīja spēles par pagānisku rituālu un tāpēc 393. gadā Romas imperators Feodosijs I oficiāli aizliedza Olimpiskās spēles. Tikai 1829. gadā Olimpiskās drupas tika atklātas pateicoties franču arheologiem.
Olimpiskajās spēlēs varēja piedalīties visi cilvēki, kas gribēja pamēģināt savu spēku, bet tiem bija jābūt no brīvo grieķu un grieķu koloniju (apkārt Vidusjūrai) ģimenēm un tikai vīriešiem, jo sievietēm spēles notika Spartā. Olimpiskajā stadionā varēja redzēt, gan dzejniekus un filozofus, gan tirgotājus, svētceļniekus, un daudzus citus. Galvenais, lai piedalītos Olimpiskajās spēlēs un gūtu panākumus, jābūt labā fiziskā formā.
Pirmajās spēlēs sacensību programma bija vienkārša tikai viens veids – garās distances skrējiens, līdzīgs maratonam, bet pieaugot Olimpisko spēļu popularitātei programma paplašinājās līdz piecām dienām.
I Olimpisko spēļu pirmais čempions bija Korebs, jaunietis no Elīdas, pēc profesijas pavārs, par uzvaru skriešanā viņš saņēma balvā – olīvzaru vainagu, vienīgo tolaik Olimpisko balvu. …