CEA (karcinoembrionālais antigēns) konstatējams resnās zarnas adenokarciomas gadījumā, kā arī mucinoza un endometrioīda olnīcu vēža gadījumā.
hGG (horiongonadotropīns) daudzums palielinās olnīcu germinogēno audzēju gadījumos, kaut gan tas ir specifisks trofoblastiskajiem audzējiem.
Kā sijājošās diagnostikas metodi sievietēm ar palielinātu risku ieteicams veikt bimanuālu rektovaginālu izmeklēšanu, transvaginālu ultrasonogrāfiju, krūšu izmeklēšanu (mastogrāfiju vai krūšu ultrasonogrāfiju), kuņģa un zarnu trakta izmeklēšanu (kuņģa rentgenoloģisku izmeklēšanu, irigoskopiju, rektoskopiju) un CA-125 noteikšanu. Izmeklēšanu veikt divas reizes gadā, sākot no 25 gadu vecuma, bet ne vēlāk kā piecus gadus pirms tā vecuma, kad ģimenes anemnēzē konstatēts olnīcu vēzis.
Jāpiebilst, ka pat rūpīga sijājoša diagnostika negarantē agrīnu slimības diagnosticēšanu, tādēļ sievietēm ar ļoti lielu slimības risku tūlīt pēc vēlamā bērnu skaita piedzimšanas ieteic veikt profilaktisku histerektomiju, izņemot arī piedēkļus, un pēc operācijas lietot hormonaizstājējterapiju (HAT). Tomēr ir pētijumi, kas apšauba šīs operācijas lietderību, jo pēc tam var attīstīties primāra vēderplēves karcinomatoze.
…