Pasīvās optiskās komponentes iekļauj sevī optiskos savienotājus rozetes, auklas, sadalāmos paneļus, krosa skapjus, savienošanas uzmavas, atteniatorus, spektru blīvumu sistēmas utt., jeb visu to, kas ir nepieciešams optiska signāla pārraidei pa šķiedru optisko kabeli no signāla radītāja līdz signāla uztvērējam.
Atkarībā no šķiedru optiskā kabeļa sistēmas sarežģījuma un palielināšanas, pasīvo komponentu loma pieaug. Praktiski visas šķiedru optiskās savienošanas sistēmas, kā arī kabeļu televīzijas tīkli aptver gandrīz visu pasīvo šķiedru optisko komponentu daudzveidību.
Vissvarīgākais informācijas nodošanas uzdevums ir optisko šķiedru drošas savienošanas nodrošinājums. Optiskais savienotājs- tā ir iekārta, kas domāta dažādu šķiedru optiskā līnijas trakta komponenšu savienošanai izstarošanas ieejas un izeja vietās. Par tādam vietām var uzskaitīt optoelektrisko moduļu optiskās savienošanas (raidītājs un uztvērējs) ar kabeļu šķiedru, optisko kabeļu savstarpējo, kā arī nogriežņu savienošanu ar citām komponentēm. Izšķir izjaucamos un neizjaucamos savienotājus. Neizjaucamie savienotāji tiek izmantoti kabeļu sistēmu pastāvīgās montāžas vietās. Montāžas pamatmetode, kas nodrošina neizjaucamo savienošanu, ir metināšana. Izjaucamie savienotāji (plaši tiek izmantots jēdziens konektori) pieļauj daudzkārtīgas savienošanas/izjaukšanas. Starpizvietošanas loma tiek piešķirta tādam savienošanas tipam, kā mehāniskais splais. Šajā darbā es pastāstīšu par izjaucamajiem savienotājiem (konektoriem). …