Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:540901
 
Evaluation:
Published: 07.01.2013.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 2 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Kursa apraksts    4
2.  Kalendārās tēmas plānojums    4
3.  Lekcijas laika plānojums    5
4.  Pārruna - Pacienta sagatavošana bronhoskopijai    6
  Izmantotā literatūra    9
Extract

Pirms bronhoskopijas māsa veic pacienta dzīvībai svarīgu datu reģistrāciju – novērtē pacienta asinsspiedienu, pulsu, oksigenāciju. Pamatojoties uz iegūtajiem datiem, tiks veikta pacienta stāvokļa izvērtēšana izmeklējuma laikā un pēc izmeklējuma.
Māsa pacientam paskaidro, ka pēc bronhoskopijas veikšanas pacients divas stundas nedrīkst ēst un lietot šķidrumu. Šāds ierobežojums nepieciešams, lai novērstu aspirācijas risku, jo medikamentu iedarbībā tiek nomākts rīšanas reflekss.
Ja pacientam ir paredzēta izmeklēšana sedācijā vai vispārējā anestēzijā, tad nodrošina pastāvīgu intravenozo pieeju – pacientam ievada intravenozo katetru. Pirms intravenozā katetra ievadīšanas pacientam paskaidro šīs manipulācijas nepieciešamību.
Pirms procedūras māsa pacientam ievada medikamentus, ja tādi ir nozīmēti. Premedikācijai visbiežāk tiek lietoti nomierinoši medikamenti, tādi kā diazepāms un midazolāms, kā arī medikamenti, kas samazina siekalu sekrēciju – atropīns. Ja pacientam anamnēzē ir bijis endokardīts vai ja ir sirds vārstuļu protēzes, vai ja tiek veikta rigīdā bronhoskopija, profilaktiski var tikt nozīmētas antibiotikas. Medikamentus ievada 30 minūtes pirms procedūras, vadoties pēc ārsta nozīmējuma.
Pirms bronhoskopijas tiek veikta deguna eju vai mutes lokālā anestēzija ar 2% lidokaīna želeju vai 10% lidokaīna aerosolu, – tas ir atkarīgs no paredzētā bronhoskopa ievadīšanas veida. Svarīgi ir veikt lokālo anestēziju ar lidokaīnu arī tad, ja ir paredzēta izmeklēšana sedācijā. Māsa pacientam izskaidro medikamentu lietošanas nepieciešamību.
Pacientu nogulda uz izmeklējuma galda, – parasti uz muguras. Ja netiek lietota sedācija vai vispārējā anestēzija, pacientam paskaidro, ka izmeklēšanas laikā jāelpo sekli un vienmērīgi. Atsevišķās situācijās pacientu var izmeklēt sēdus pozīcijā vai noguldītu pozīcijā uz sāniem.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register