Ir svarīgi ne tikai konstatēt problēmas esamību, bet arī sniegt nepieciešamo palīdzību bērnam. Nepieciešams aizstāvēt bērna intereses, respektēt bērna viedokli, jo ne visos gadījumos šķiršana no ģimenes un vecāku tiesību atņemšana ir vienīgais un pareizs risinājums šādā situācijā. Strādājot ar bērnu, ir jāpievērš uzmanība arī viņa vecākiem. Ļoti bieži par palīdzību no vardarbības ģimenē cietušiem bērniem saprot vienīgi izolēšanu no ģimenes vai no vardarbības veicēja, lai dotu bērnam drošības izjūtu un izvairītos no vardarbības turpināšanās. Tomēr šī problēma ir daudz sarežģītākā, palīdzība nozīmē ne tikai vardarbības apturēšanu, bet arī turpmāko darbu ar cietušo bērnu, psiholoģiskās palīdzības sniegšanu un dažādu metožu pielietošanu, jo vardarbības gadījumu fiksēšana neatrisina iekšējus konfliktus bērna dvēselē un nepalīdz atjaunot zudušo saikni ar sabiedrību.
Vardarbību nevar attaisnot pilnīgi nekas – ne vārdi, ne darbības (Veitnere. 1997:35). Tāpēc ir svarīgi, lai katrs cilvēks saprot cietušo bērnu un spēj viņam palīdzēt. Palīdzības iespējas no vardarbības ģimenē cietušiem bērniem ir viena no galvenajām problēmas atrisinājuma sastāvdaļām. Šis kursa darbs ir vērsts uz to, lai, pēc iespējas plašāk, analizētu un pastāstītu par iespējamo palīdzību gadījumos, kad no vardarbības ģimenē ir cietuši bērni.
Kursa darbs sastāv no četrām nodaļām: 1) vardarbības pret bērniem ģimenē raksturojums; 2) palīdzība un aizsardzība vardarbībā cietušiem bērniem normatīvo aktu kontekstā; 3) sociālie pakalpojumi no vardarbības ģimenē cietušiem bērniem; 4) sociālajā darbā izmantojamās metodes un pieejas darbā ar vardarbībā ģimenē cietušiem bērniem, secinājumiem, nobeiguma, izmantotās literatūras un avotiem.
Kursa darba mērķis ir: noskaidrot palīdzības veidus no vardarbības ģimenē cietušiem bērniem.
Kursa darba uzdevumi ir :
1)raksturot vardarbību pret bērnu ģimenē;
2)analizēt normatīvos aktus saistībā ar vardarbību pret bērniem un palīdzību tiem;
3)noskaidrot pieejamos sociālos pakalpojumus bērniem, no vardarbības ģimenē cietušiem bērniem;
4)atspoguļot sociālajā darbā izmantojamās metodes un pieejas ar vardarbībā ģimenē cietušiem bērniem.
Pētniecības metode ir: literatūras analīze.…