Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:121924
 
Evaluation:
Published: 16.12.2008.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Politiskās partijas Latvijā    4
  Partiju sistēmas    5
  Partiju sistēma Latvijā 20.gados    6
  Partiju sistēma Latvijā šodien    7
  Secinājumi    9
  Izmantotā literatūra    10
Extract

Politisko partiju pirmsākumi meklējami Senajā Grieķijā, taču mūsdienu politiskās partijas radās Eiropā. Viens no vecākajiem partiju skaidrojumiem parādījās 19. Gadsimtā, un līdz pat mūsdienām tas uzskatīts par vienu no labākajiem: politiskās partija ir organizācijas, kas vēlēšanu sacensībā cenšas gūt uzvaru cīņā par varu, sacenšoties ar vienu vai vairākām līdzīgām organizācijām.1
Mūsdienās, tāpat kā 19.gadsimtā un 20.gadsimta sākumā, parlamentārās partijas veidojas pēc tradicionālās shēmas. Amerikas un Eiropas politisko partiju vēsture vienlaikus ir arī politiskās iekārtas un sociālo pārmaiņu vēsture. Šie divi faktori būtiski ietekmējuši politisko partiju tapšanu un attīstību.
Politisko partiju tapšanas procesā svarīga loma ir deputātu grupai, kas apvieno viena politiskā virziena pārstāvjus parlamentā vai vietējās varas līmenī. Liela nozīme ir arī dažādu līmeņu vēlēšanu komitejām, kuru galvenais uzdevums ir plašāk aptvert dažādus vēlēšanu apgabalus un popularizēt partijas platformu un kandidātus.2
Galvenā politiskā funkcija ir politiskās varas iegūšana, noturēšana, organizēšana un realizēšana noteikta politiskā režīma apstākļos.
Mūsdienu sabiedrības politiskā dzīve ir ļoti sarežģīta un daudzpusīga. Tajā piedalās daudz dalībnieku, kuru vidū liela nozīme ir politiskajām partijām, kuras ieņem centrālo vietu valsts politiskajā dzīvē, jo tās veic noteiktus uzdevumus, kādus citas organizācijas vai nu nav spējīgas, vai arī nevēlās veikt. Partijas funkcionē mijiedarbībā cita ar citu, jo vienlaikus sabiedrībā pastāv dažādu sociālo grupu intereses, un tās paver iespēju dažādu sociālo slāņu un grupu politiskās gribas izpausmei un kontrolē viena otru, nepieļaujot viena politiskā spēka monopolu.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register