Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:383708
 
Author:
Evaluation:
Published: 09.05.2011.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 13 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Pārtikas piedevas    4
1.1.  Krāsvielas    5
1.2.  Konservanti    5
1.3.  Stabilizētāji, biezinātāji un recinātāji    6
1.4.  Saldinātāji    6
1.5.  Emulgatori    7
1.6.  Antioksidanti    7
1.7.  Dažādu grupu pārtikas piedevas    8
2.  Pārtikas piedevu ietekme uz cilvēka veselību    11
3.  Pētījuma daļas rezultātu analīze    15
3.1.  Aptauja par jauniešu zināšanām un saskarsmi ar pārtikas piedevām    15
3.2.  Devīto klašu aptauju rezultāti    15
4.  Pārtikas piedevu analīze pārtikas produktos    17
  Secinājumi    20
  Ieteikumi    21
  Izmantotā literatūra    22
Extract

Secinājumi
Izstrādājot šo Zinātniski pētniecisko darbu, uzzinājām daudz jauna par pārtikas piedevām un to ietekmi uz cilvēku veselību. Mūsu izvirzītā hipotēze, ka lielākā daļa pārtikas piedevu ir kaitīgas cilvēka organismam, piepildījās. Tik tiešām, atklājās, ka lielākā daļa E-vielu atstāj negatīvu ietekmi uz cilvēka organismu, taču, protams, ir arī pārtikas piedevas, kas ir neitrālas attiecībā pret cilvēka veselību vai pat ietekmē to pozitīvi, kā to, piemēram, veic antioksidanti, stabilizētāji, dabiskās krāsvielas. Bet, lūkojoties uz milzīgo E-vielu klāstu kopumā, lielākajai daļai pārtikas piedevu tomēr piemīt negatīva ietekme. Šī iemesla dēļ atsevišķas E-vielas ir pat aizliegtas daudzās valstīs.
Pārtikas piedevas ir ļoti daudzveidīgas un ir sastopamas gandrīz ikkatrā produktā, kurš ticis apstrādāts. Izvairīties no to lietošanas būtu praktiski neiespējami, ņemot vērā mūsdienu straujo dzīves ritmu un tās veidu. Tā kā mums nākas nonākt tik lielā saskarsmē ar E-vielām, tad nolēmām noskaidrot, cik informēti par šo tēmu ir jaunieši, kā arī izanalizēt dažu populārāko pārtikas produktu sastāvu.
Apkopojot anketas, noskaidrojām, ka liela daļa jauniešu zina par E-vielu esamību, taču ne visi zina par šo vielu funkcijām un ietekmi uz cilvēka organismu. Tam par iemeslu varētu būt nepietiekamā un ne visiem viegli un ērti pieejamā informācija par šo tēmu. Lai arī šobrīd vērojama dažādu ziņu avotu sniegtās informācijas par pārtikas piedevām daudzuma palielināšanās un kvalitātes uzlabošanās, tā tomēr vēl nav pilnvērtīga. Vairumam E-vielu to lietošanas sekas vēl nav līdz galam izpētītas vai nav pētītas nemaz. Tātad, mūsu organismam pastāv liels risks iedzīvoties nopietnās veselības problēmās, lietojot, nezināmas izcelsmes un ietekmes E-vielas.
Tomēr jāatzīst, ka ne visi cilvēki seko līdzi savam uzturam, produktiem, ko lieto. Tas tiem šķiet mazsvarīgi, tādēļ arī E-vielu klātbūtne viņu lietotajos produktos var nešķist nozīmīga. It sevišķi to var novērot jauniešu vidū, kuriem ir maza interese par savas darbības sekām, ēdot neveselīgu pārtiku.. Tieši šī ir tā cilvēku grupa, kura visvairāk iecienījusi neveselīgu pārtiku. Par laimi, ir daudz tādu jauniešu, kuriem ir svarīga viņu veselība, un tādēļ viņi seko līdzi savai ēdienkartei. Atgādināsim, ka tieši veselīgs un sabalansēts uzturs nodrošina organisma veselību.
Izanalizējot piecus, mūsuprāt, populārākos pārtikas produktus, varam secināt, ka bieži vien tieši mūsu iecienītākie ēdieni, našķi satur neveselīgas, pat bīstamas E-vielas. Šī iemesla dēļ būtu ieteicams, ierobežot šo produktu lietošanas apjomu vai mēģināt rast alternatīvu.
Tātad, darba gaitā noskaidrojām, ka tik tiešām lielākajai daļai pārtikas piedevu ir negatīva ietekme uz cilvēka veselību. Kā jebkuru ķīmisku vielu, arī E-vielu klātbūtne mūsu organismā, protams, nav vēlama. Tādēļ uzskatām, ka cilvēki, sevišķi jaunieši, būtu jāinformē par pārtikas piedevu negatīvo ietekmi.

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1314555
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register