Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:377585
 
Author:
Evaluation:
Published: 31.01.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Extract

Cilvēkam vienmēr ir kāda vajadzība, un, ja tā netiek apmierināta, tad cilvēks nejūtas labi un mēģina darīt visu, kas vien ir viņa spēkos, lai šo svarīgo vajadzību apmierinātu. Vajadzības pilnīgi noteikti būs tik ilgi, kamēr vien eksistēs cilvēki, jo neviens cilvēks bez vajadzībām pastāvēt nevar. Vienmēr jebkuram cilvēkam ir vajadzīgs labs uzturs, svaigs gaiss (pat ja mēs dažkārt aizmirstam par to, kādu un cik svaigu gaisu mēs elpojam, tomēr ir svarīgi, cik daudz gāzu un piesārņojumu tajā ir.), pēc iespējas tīrāks ūdens u.c. Taču tās ir tikai fizioloģiskās vajadzības, tātad pamatvajadzības. Taču ir arī daudz un dažādas garīgās vajadzības, kas ir gandrīz tikpat svarīgas kā fizioloģiskās, jo ar fizioloģisko vajadzību apmierināšanu mēs varam tikai eksistēt: Lai mēs dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi, būtu pietiekami pašpārliecināti, uzskatītu sevi par personību, ticētu saviem spēkiem, mums būtu motivācija kaut ko darīt, kā arī, lai spētu kontaktēties ar apkārtējo sabiedrību, vajag apmierināt arī mūsu garīgās vajadzības.
Teorija

Vajadzība ir iekšēja nepieciešamība, kuru iespējams nodrošināt jeb apmierināt tikai mijiedarbībā ar apkārtējo fizisko vai sociālo vidi. Katras cilvēka aktivitātes un darbības pamatā ir vajadzība, kas ir saistīta ar kaut kā trūkumu, ko izjūt cilvēks. Vajadzības ir viens no cilvēka dzinējspēkiem. Ir vairākas vajadzību klasifikācijas. taču vispazīstamākā ir vajadzību struktūra, ko izveidojis amerikāņu psihologs Abrahams Maslovs.
A. Maslova personības vajadzību struktūra

Par humānistiskās psiholoģijas pamatlicēju ir uzskatāms amerikāņu psihologs Abrahams Maslovs (1908-1970). Savu priekšstatu par personības vajadzību struktūru A. Maslovs apraksta 1954. gadā izdotajā darbā "Motivācija un personība". Runājot par cilvēka psiholoģisko būtību, Maslovs uzskata, ka pats galvenais cilvēkā ir viņa svarīgākās vajadzības, pēc kā cilvēks tiecas. Maslova modelis ir viens no populārākajiem psiholoģijā, tāpēc ka tas ir ļoti praktisks. Maslovs par personības vajadzībām, to struktūru runā kā par vajadzību hierarhiju. Vajadzības ir sakārtotas piecos līmeņos1. Ir fizioloģiskās, drošības vajadzības, vajadzības pēc mīlestības un piederības, pēc pašcieņas un vajadzības pēc pašīstenošanās. A. Maslova vajadzību struktūra ļoti labi parāda vajadzību nozīmīgumu cilvēka dzīvē, taču ikviena no tām cilvēkam ir svarīga, jo, gadījumā, ja kaut viena no šīm vajadzībām nebūs apmierināta, cilvēks jutīs diskomfortu un centīsies savu iespēju robežās šo vajadzību pēc iespējas ātrāk apmierināt, taču tad būs atkal kāda jauna vajadzība.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,48 €
Work pack Nr. 1200276
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register