Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:858227
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.01.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 17 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Pasaules futbola čempionāta vēsture    4
1.1.  Prese un futbols    4
2.  Laikrakstu „Sporta Pasaule” un „Sports” raksturojums    6
2.1.  „Sporta Pasaule”    6
2.2.  „Sports”    6
3.  Laikmetu raksturojums    7
3.1.  Ulmaņlaiki - 1934.-1938.gads    7
3.2.  Neatkarīgās Latvijas laiki – 1991. – 1998.gads    9
4.  Metodoloģija    9
5.  Pētnieciskā daļa    10
6.  Secinājumi    12
  Literatūras un avotu saraksts    13
Extract

6. Secinājumi
Katrs laikraksts vai žurnāls piedāvā savu informācijas interpretāciju un izlemj, kas ir svarīgs viņu auditorijai tieši šajā laika posmā. Katram izdevumam ir sava auditorija, pēc kuras tiek noteikts par ko rakstīt. Taču ļoti var mainīties viena notikuma interpretācija līdzīga tipa žurnālos, ja tiek izdoti dažādos laikos. Izpētot teorētisko materiālu un laikrakstus „Sporta Pasaule” un „Sports” ,nonācu pie šādiem secinājumiem:
1. Pasaules čempionāts futbolā visos laikos bijis svarīgs notikums pasaulē, jo jau izsenis futbols atzīts par visa sporta karali. Sporta presē futbols aizņem ļoti svarīgu vietu. Arī Latvijā, kaut gan pati tā nav piedalījusies Pasaules kausa izcīņā, tas ir svarīgs notikums, kurš tiek atspoguļots presē vienmēr, taču dažādos laikmetos dažādā kvantumā un kvalitātē.
2. Latvijas sporta presē gadu laikā mainījušās prioritātes un notikumu secība. 1938. gada laikrakstā „Sporta Pasaule” Pasaules čempionātam futbolā nav pievērsta tik liela uzmanība kā 1998. gada laikrakstā „Sports”. Ja „Sportā” mēs varam atrast izsmeļošu, emocionālu un interesantu informāciju par Pasaules futbola čempionāta norisi, ir jūtams, ka piedomāts par to, lai auditorijai ir aizraujoši lasīt, tad „Sporta Pasaulē” uzsvars vairāk likts uz Latvijas sasniegumiem sportā, mazāku uzmanību veltot ārzemju notikumiem, raksti ir, bet tiem vairāk ir tikai informatīvs raksturs.
3. 1938. gada „Sporta Pasaulē” raksti par Pasaules kausa izcīņu lielāko ties ir diezgan nepamanāmi un nesaistoši, jo ne vienmēr virsraksti ir izcelti ar lielajiem burtiem un ir maz ilustratīvo materiālu, savukārt 1998. gada „Sportā” futbols ir gandrīz vai centrālais notikums, raksti ir bagātināti ar fotogrāfijām no norises vietām un attēliem.
4. Abos laikrakstos stipri manāma laiku atšķirība. Piemēram, lasot „Sporta Pasauli”, jūtams Ulmaņlaiku nacionālisma gars, patriotisms, jo pat rakstos par Pasaules futbola čempionātu ir iestarpināti Latvijas sasniegumi, piemēram, spēlēs ar kādu no čempionāta dalībvalstīm. Tāpat izmantota propaganda, jo izcelti tie sporta notikumi, kurus atbalstījis Kārlis Ulmanis, piemēram, Vadoņa balvas izcīņa futbolā. Savukārt, lasot „Sportu”, var just, ka Latvija pēc neatkarības iegūšanas kļuvusi brīvāka uzskatos un vairāk interesējas par notikumiem pasaulē. Pasaule kļuvusi globālāka un mēs jūtamies tuvāki tās lielajiem notikumiem.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1318791
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register