Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:702101
 
Author:
Evaluation:
Published: 17.04.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1.Laikmeta raksturojums

2. Johans Heinrihs Pestalocijs- viens no pirmajiem tautskolas teorētiķiem un praktiķiem. Viņa devums pedagoģiskās domas attīstībā.
Johans Heinrihs Pestalocijs(1746-1827) dzimis Cīrihē (Šveicē) ārsta ģimenē. J.Pestalocija tēvs nomira un visas rūpes par audzināšanu gūlās uz mātes un aukles pleciem. Abām sievietēm bija liela ietekme zēna dzīvē.
Pēc pamatskolas beigšanas viņš iestājās latīņu skolā. Skolā valdošā autoritārā disciplīna un arī šaurā mācību programma zēnu neapmierināja.
J.Pestalocijs iestājās augstākajā mācību iestādē Colegium um Carolinum, pabeidza divus kursus (filoloģijas un filozofijas). Iesāka studēt tieslietas, bet nepabeidza.
Ietekmējoties no Ž.Ruso un K.Volfa un G.Leibnica pedagoģiskajiem uzskatiem, J.Pestalocijs nolēma ziedot savu dzīvi, lai palīdzētu nabadzīgajai un beztiesiskajai tautai.
1768.gadā viņš nopirka zemi un izveidoja paraugsaimniecību, lai zemnieki no tās varētu mācīties, bet viņš cieta neveiksmi.
1774.gadā viņš atvēra patversmi nabadzīgajiem bērniem, bet arī šī iecere bija pārāk utopiska un patversmi nācās slēgt.
Visbeidzot Pestalocijs nodevās literatūrai. 1780.g. iznāca darbs “Vientuļnieka vakar stunda”, 1781.g. romāns “Lingards un Ģertrūde”. Grāmatai bija lieli panākumi, jo tajā autors pauda savu redzējumu, kā palīdzēt nabadzīgajiem zemniekiem.
1800.gadā Pestalocijs pārcēlās uz Burgdorfu. Tur viņam atļāva strādāt par skolotāju un arī izmēģināt savas jau Štansā iesāktās mācību metodes.
1801.d. iznāca grāmata “Kā Ģertrūde māca savus bērnus”, tai bija lieli panākumi un Pestalocijam piedāvāja vadīt Burgdorfas skolotāju semināru. Tomēr darbs tur mebija visai sekmīgs.
1804.g. Pestalociju lūdza ierasties Derptā (Tērbatā), lai uzņemtos skolu izveidi un vadību Vidzemes un Igaunijas guberņā, bet gadu vēlāk viņu aicināja pārcelties uz Viļņu.
Iverdonā Pestalocijs atvēra institūtu, kurā darbojās vidusskola ar internātu un arī iestāde skolotāju sagatavošanai, kur viņš izmēģināja un pārstrādāja savas metodiskās un pedagoģiskās pamat atziņas. Tomēr tur viņam radās vairāki sarežģījumi- trūcīgi apstākļi un nesaskaņas skolotāju vidū. 1825.gadā Iverdonas mācību iestāde pārtrauca savu darbu, un Pestalocijs atgriezās Neihofā.
1827.gadā J.Pestalocijs nomira.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register