Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:809466
 
Evaluation:
Published: 24.05.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Žans Batists Sejs ir franču klasiskās politekonomiskās skolas pārstāvis. Dzimis 1767. gadā Lionā . Ž. B. Sejs iesaistījās kā brīvprātīgais armijā pēc franču revolūcijas 1789. gadā, pēc tam strādāja par redaktoru franču žurnālā. 1799. gadā viņš tika nozīmēts par franču komitejas finansu locekli.
1803. gadā publicēja savu darbu ”Traktāts par politisko ekonomiju”. Grāmatā Ž. B. Sejs izvirza hipotēzi, ka preču pārprodukcija un ekonomiskās krīzes nav iespējamas. Ražošana sniedz ienākumus, par kuriem mēs pērkam preces, kuras atbilst mūsu materiālajām iespējām.
”Kopējais pieprasījums ekonomikā vienmēr ir līdzīgs kopējam piedāvājumam” (Ž. B. Seja likums).
Ž. B. Sejs uzskata, ka ražošanas process izveido materiālu labumus, bet pakalpojumi tieši pretēji – nemateriālus labumus. Pat attiecības starp strādnieku un kapitālistu tiek aplūkotas kā pakalpojumu apmaiņa.
Atšķirībā no citiem klasiķiem, Ž. B. Sejs redzēja trīs ražošanas faktorus: smags darbs, kapitāls un zeme. Īpašu uzmanību viņš veltīja izglītotiem uzņēmējiem, kuri kombinē ražošanas pakalpojumus ar mērķi apmierināt patērētāju vēlmes.Uzņēmēju peļņa. Tā kā nav iespējams vadīt jebkura veida rūpniecisko uzņēmumu, neizmantojot tajā nekādu kapitālu, tad uzņēmēja peļņa sastāv no 2 vienkāršām daļām: peļņa no rūpniecības un kapitāla peļņa. Daļu šī kapitāla gandrīz vienmēr sastāda uzņēmēja īpašums, otra daļa bieži vien ir viņu aizņēmumi. Visos gadījumos, neatkarīgi no tā, vai kapitāls ir aizņemts, vai nē, peļņa, kas tiek iegūta no darījuma, nāk uzņēmumam par labu, jo uzņēmējs uzņemas pilnu atbildību par visām veiksmes iespējām un riskiem ražošanā. Šajā nodaļā runāšu tikai par to uzņēmēju peļņas daļu, kas tiek iegūta kā atalgojums par viņa ražošanas spējām, talantiem, darbību, kārtības uzturēšanu un vadību. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register