Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:501754
 
Evaluation:
Published: 03.02.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 4 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
  Pietrūkusī mātes mīlestība    3
  Secinājumi    3
  Izmantotā literatūra    3
Extract

Pietrūkusī mātes mīlestība

Psihologs Adlers runāja par to, ka var manīt, kā bērniem gribas, lai viņus apskauj, glāsta, pieskaras un uzslavē. Daba mums piešķir vajadzību vai instinktīvu tieksmi pēc fiziskā kontakta, pieķeršanās un pievienošanās. Tas nozīmē, ka meitai ir ļoti svarīgi lai māte viņu mīlētu ne tikai domās, bet arī ar glāstiem, ar mīļiem vārdiem, tad arī bērns jutīsies drošs un pārliecināts par sevi.
Šajā sakarā arī psihologs E.Ēriksons pauž vienkāršu patiesību, tikai laimīga māte spēj ieaudzināt bērnā uzticību un mīlestību. Vēl E.Ēriksons ir minējis, ka bērnam no mātes vajadzīgas tikai divas lietas: piens , kas nozīmē rūpes un atbildību un medus, kas savukārt nozīmē apziņu, ka māte mīl dzīvi.
Manuprāt, mātes mīlestībai ir ļoti liela nozīme bērna tālākai dzīvei. Tas ir svarīgs priekšnosacījums, lai bērns dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi. Bet reālā situācija ir graujoša, jo Latvijā arvien vairāk pieaug šķirto ģimeņu skaits, un bērni šajās ģimenēs cieš visvairāk. Nereti vecāki nepadomā par tām sekām bērna psihē, ko atstāj šķiršanās un cita vīrieša ienākšana ģimenē. Un, ja vēl šis vīrietis ir patiess un atvērts pret bērnu, bet ja nē, tad tiek traumēta bērna psihe, ne tikai uz to brīdi, bet gan visā viņa tālākajā dzīvē. Negatīva pieredze bērnībā atstāj lielas sekas tālākajā dzīvē.
Psihologs A. Maslovs to izsaka šādi: „”bērns, kuram nav pietiekamas popularitātes, uz visu savu dzīvi var palikt dziļi norūpējies par savas cieņas un godināšanas vajadzību apmierināšanu. Tieksme uz aizvien augstākiem mērķiem, pati par sevi norāda uz psiholoģisku veselību.”
Tā kā mana aprakstītā situācija vijas no bērnības līdz pat brieduma vecumam. Tiek aprakstīta situācija, kurā sievietes vārds ir Dace, un šajā situācijā Dacei bija jāpārdzīvo mātes mīlestības trūkums un šķiršanās. Kādas sajūtas, izjūtas tas ir radījis dzīves gājumā, saskaroties ar citiem cilvēkiem. Un tā, Dacei piedzīvojot dažādas krīzes rodas ar vien jauni atzinumi par dzīvi un cilvēkiem. Kā arī E. Ēriksons uzskata krīzi par periodu, kurā pieaug potences un paaugstināts jūtīgums. Mainās pati funkcionēšana: kaut kur indivīds paliek stiprāks, kaut kur jūtīgāks.
Dace ir augusi ģimenē, kurā bija viņa bija vienīgais bērns. Laikam ejot, māte daudz sevi veltīja karjerai, kā rezultātā neatlika laika ģimenei. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register