Mana referāta tēma saucas „Pilsonis sociālā valstī”. Šīs tēmas pamatā es vēlējos uzzināt par to, kas ir pilsonis un sociāla valsts, ko ietver sociālas valsts princips un kāds ir pilsonis sociālā valstī ar pilsoņa tiesībām. Šodienas sabiedrībā pilsonis kā persona ieņem lielu lomu, gan valsts, gan sabiedrības dzīvē.
Mana referāta mērķis – ir noskaidrot, kāda ir pilsoņa loma sociālā valstī.
Un nobeigumā Jūs varēsiet iepazīties ar maniem secinājumiem par pilsoni sociālā valstī.
Sociālas valsts - pienākums valstiski rūpēties par indivīdu vai grupām, kas personīgo dzīves apstākļu vai sabiedrisku diskrimināciju dēļ nespēj realizēt personisko vai sociālo attīstību...
ai eksistētu valsts starptautisko tiesību izpratnē, nepieciešami trīs priekšnosacījumi: jāeksistē valsts teritorijai, kuru apdzīvo valsts tauta, un valsts tautai jāpakļaujas valsts varai.1
Valsts ir viena no sabiedrības organizācijas formām, vienas augstākās varas tiesiski organizēts un vadīts cilvēku kopums konkrētā teritorijā.
Valsts teritorija ir robeža, kas norobežo vienu valsti no otras, un kurā izpaužas katras valsts paražas, ticējumi un dažādi rituāli. Katras valsts teritorijā darbojas noteikta valsts vara, simbolika, himna, iedzīvotāji un nācijas.
Valsts tauta, pēc manām domām ir noteikts iedzīvotāju kopums, kas dzīvo noteiktā valsts teritorijā un kuriem ir kopīgas intereses, tradīcijas, paražas un, kas kopā veido valsts sabiedrību.
Tauta – ļaužu kopība, kas dzīvo valsts teritorijā un pakļauta valsts varai. Iedzīvotāju daļa, ko apvieno kopīgs izcelšanās celms un kopēja valoda, kultūra.
Pilsonis – ir persona, kura pieder pie kādas tautas, nācijas, valsts, par valsts pilsoņiem šaurākā nozīmē, ar pasi un personas apliecību.…