Pēdējos gados arvien biežāk Latvijas periodiskajos izdevumos sastopami raksti un publikācijas par iešan pirtī, tās nozīmi cilvēka dzīvē.
Cilvēku veselība un apkārtējā vide ir nonākusi konflikta situācijā. Clvēks kā bioloģiska būtne vairs nedzīvo saskaņā ar Dabu, bet gan paša radītā mākslīgā sociālā vidē. Turpinot sevi norobežot no dabas, cilvēks pakļauj sevi lielam riskam neizpildīt savu pienākumu, kura dēļ tas ir ieradies šajā pasaulē.
Šodien atkal ir cieņā zemnieku pirtis. Tagad lauku cilvēks izjūt savas mājas nepieciešamību un līdz ar to arī tās galveno sastāvdaļu- pirti. Guļbaļķu mājas un pirtis tiek piedāvātas gan dažādās būvniecības tēmai veltītās izstādēs, gan avīžu sludinājumos. Ja ir piedāvājums, ir arī pieprasījums. Mazkustīgais dzīvesveids, liela slodze, saistīta ar ilgu sēdēšanu pie mācību grāmatām un datora, prasa muskulatūras masāžu, organisma vispārēju relaksāciju. Citas iespējas kā pirts lauku cilvēkam nav, jo nav ne trenažieru, ne masažieru, ne cituveidu, kā uzlabot savu veselības stāvokli. Vanna un duša dod tikai īslaicīgu efektu. Iešanai pirtī bez piekšzināšanām būs ne visai liela nozīme.
Mana referāta mērķis ir: …