Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:863684
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.01.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 3 units
References: Not used
Extract

Kas ir polimēri?
Polimēri ir saliktas vielas ar lielām molekulmasām, kuru molekulas sastāv no daudziem vienādas uzbūves grupējumiem- elementārposmiem. Elementārposmi rodas, savstarpēji reaģējot un savienojoties vienādām vai dažādām vienkāršām molekulām-monomēriem.
Polimērus iegūst polimerizācijas un polikondensiācijas reakcijās. Polimerizācijas reakcijas ir reakcijas, kurās no mazmolekulārām vielām veidojas lielmolekulāras vielas un kuras norisinās, pārtrūkstot pī saitēm (divkāršajām saitēm) . Polimerizācijas reakcijā monomēra molekulas savienojas savā starpā ar kovalentajām saitēm, veidojot jaunu vieli (polimēru) , kura molekulmasa ir n reižu lielāka nekā monomēra molekulmasa (n-vesels skaitlis) . Polimerizācijas reakcijas galvenokārt raksturīgas savienojumiem, kuru molekulās ir vairākkāršās saites (divkāršās vai trīskāršās). Polikondensācijas reakcijā polimērs veidojas no mazmolekulāriem savienojumiem, kuri satur divas vai vairākas funkcionālās grupas. Šajās reakcijās, reaģējot funkcionālajām grupām, izdalās ūdens, amoņaks, halogēnūdeņradis vai citas vielas, un polimēra elementārposma sastāvs atsķiras no sākotnējā monomēra satāva.
Dabiskie polimēri ir, piemēram, ciete un celuloze, kuros elemtārposms ir monosaharīda (glikozes) atlikums, kā ari olbaltumvielas, kuru elemtārposmi ir aminoskābju atlikumi, un dabiskie kaučuki.
Pastāv arī sintētiskie polimēri. Tie ir daudzveidīgi materiāli, kurus parasti iegūst no viegli pieejamas un lētas izejvielas. No tiem iegūst plastmasas-saliktas kompozīcijas, kuru sastāvā ietilpst dažādas pildvielas un piedevas, kas polimēriem piešķir nepieciešamās tehniskās īpašības, kā arī sintētiskās šķiedras.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register