Politiskajai kultūrai ir ļoti nozīmīga loma salīdzinošās politikas pētījumos. Pirmkārt, politiskā kultūra ir pamats cilvēku rīcību un motīvu saprašanai un interpretācijai, interešu analīzei, sabiedrības un grupu motivācijai rīkoties vai atkāpties no pārējiem.1 Politiskās kultūras koncepcija būtībā ir psiholoģiska: tā attiecās uz to, ko cilvēki domā par politiku – viņu pārliecības, vērtības un emocijas un neattiecās uz reālo politisko uzvedību. Otrkārt, politiskā režīma stabilitāti un efektivitāti ietekmē tautas uzskati, tāpēc sabiedrības attieksmju par politiku pētīšana ir svarīga.2
Būtiskākas atšķirības politiskajās kultūrās var atrast Rietumu un Austrumu pasaules daļās. Šī nevienādība ir izskaidrojama ar reģionu vēsturi, tradīcijām, reliģiju un filozofiju ietekmi. Lai salīdzinātu atšķirības un līdzīgumus starp Rietumu un Austrumu politiskām kultūrām, es izvēlējos divas valstis, kuru politiskās sistēmas ir līdzīgas viena otrai.
Gan Lielbritānija, gan Japāna ir pasaules industriālas lielvaras un novietotas uz salām, kas dod atsavinājuma faktoru no kontinentālām valstīm. …