Kā atsevišķi faktors, atsaucoties uz “Levada centrs” aptauju rezultātiem, ir atzīmējams atšķirīgais Krievijas sabiedrības redzējums par demokrātijas iezīmēm un to nozīmi, lomu un ietekmi uz citiem procesiem valstī.
Apskatot darba empīriskajā daļā minētās autoritāra režīma teorētiskās iezīmes, un apskatot faktisko situāciju šodienas Krievijā ir iespējams uzskatīt, ka izvirzītā hipotēze ir apstiprinājusies, jo režīmā uzbūvē neatbilst demokrātijas kritērijiem. Ņemot vērā veidus un metodes, kādā veidā Krievijā tiek ierobežotas politiskās un pilsoniskās brīvības, ir ietekmēta vārda brīvība, iespējams apgalvot, ka Krievijā ir izveidojies un nostiprinās politiskais režīms ar autoritārisma pazīmēm, minēto pastiprina atziņa par ievērojamu specdienestu kontroli par jebkādiem procesiem valstī. Aktuāls ir mediju jeb to politiskās kontroles jautājums. Ir vērojams, ka cenzūra un vēršanās pret citādi domājušies, rakstošiem un raidošiem medijiem kļuvusi par normu, šādu mediju darbība tiek ierobežota visiem iespējamiem līdzekļiem un metodēm (Lipman 2009).
Vērtējot iemeslus vai cēloņus, kas ir saistāmi ar demokrātijas attīstības neveiksmi Krievijā, nav sniedzama viennozīmīga atbilde. Vienlaikus ir atzīstams, ka Rietumu liberālās demokrātijas modelis nav atradis atsaucību Krievijā dažādu apsvērumu un cēloņsakarību rezultātā. Sabiedrības apātija, intereses trūkums ir viens no cēloņiem, par citiem cēloņiem varētu tikt paskaitīta varas centralizācija Krievijā, sabiedriskās domas ietekmēšana attiecībā uz demokrātijas trūkumiem, noslēgumā, ekonomiskiem faktori un spēcīgas opozīcijas neesamībā uz politiskās skatuves.
Diskusija ir joprojām ir atklāta un aktuāla arī kontekstā ar to, kādā virzienā notiks politiskā režīma transformācija Krievijā tuvākajā perspektīvā, kādu formu režīms iegūs?
…