Secinājumi
1. Spontānas priekšlaicīgas dzemdības varēsim samazināt tad, kad pilnībā izpratīsim un spēsim kontrolēt priekšlaicīgu dzemdību sindromu.
2. Svarīgi ir ņemt vērā gestācijas diabēta riska faktorus, jo dažus no tiem varam ietekmēt, lietojot veselīgu uzturu un esot fiziski aktīvām pirms plānotās grūtniecības un grūtniecības laikā.
3. Biežāk priekšlaicīgas dzemdības ir ļoti jaunām sievietēm, t. i., līdz 18 gadu vecumam, sievietēm, kuras dzemdē pēc 36 gadu vecuma sasniegšanas, kā arī sievietēm ar ļoti izteiktu lieko svaru (ĶMI virs 30).
4. Viens no biežākajiem priekšlaicīgu dzemdību iemesliem ir dzimumceļu infekcijas.
5. Liela nozīme infekcijas izplatībā uz augli ir iedzimtībai.
6. Situācijā, kad ir aizdomas par priekšlaicīgu dzemdību sākumu, pacientei nekavējoties jādodas uz stacionāru.
7. Augsta riska vai draudu gadījumā nepieciešams saudzējošs režīms.
8. Priekšlaicīgi dzimušām bērnam jānodrošina siltums un īpaša mikrovide. Viens no jaunumiem pasaulē ir speciāla plēve, kurā uzreiz ietin zīdaini, tādējādi samazinot siltuma zudumu un nodrošinot speciālu vidi. Jo vairāk iznests bērns, jo labāk viņš tiek gala ar ārējo vidi. Jo mazāk iznests, jo ārējā vide viņam ir kaitīgāka.
9. Svarīgi novērst grūtnieci no fiziska un emocionālā stresa.
10. Pilnīga dzemdes kakla slēgšana vēlīnā grūtniecības laikā var aizkavēt priekšlaicīgās dzemdības, ja infekcija ir progresējusi.
11. Ja sieviete vēlas bērniņu, būtu vēlams pārbaudīt savu veselību pilnībā, un, ja ir kādas infekcijas, tās ir jāizārstē un tikai tad jāsāk plānot grūtniecību.
12. Jo agrāk tiks atrastas infekcijas, kas var izraisīt priekšlaicīgas dzemdības un nodarīt kaitējumu auglim, jo ātrāk tādas sekas iespējams novērst.
…