Šajā projektā es pastāstīšu un centīšos parādīt kā izmantot savu izglītību, un kādas profesijas izvēlēties.
Protams profesijas ir ļoti dažādas un katram ir sava sapņu profesija, vai vismaz profesija kuru labprāt viņš pieprastu un gribētu izmantot. Profesijas arī var izvēlēties vajadzības pēc. Ir gadījuma ka profesija kuru cilvēks pieprot uz doto brīdi nav pieprasītas un nav vajadzīgas, un cilvēkam ir jāmeklē cita darba vieta, vai vēl trakāk, jāmācas jauna profesija.
Profesionālās pamatizglītības ilgums ir līdz 2 gadiem (ja uzņem ar nepabeigtu pamatizglītību – līdz 3 gadiem). To var iegūt arodskolās, šāda veida programmas piedāvā arī daži tehnikumi un mācību centri. Atsevišķās izglītības iestādēs noteiktās programmās uzņem izglītojamos ar nepabeigtu pamatizglītību. Absolventi saņem apliecību par profesionālo pamatizglītību, kas dod iespēju veikt vienkāršus uzdevumus noteiktā praktiskās darbības jomā. Tas ir pirmais profesionālās kvalifikācijas līmenis. Pēc tam Tev ir iespējas turpināt mācības arodizglītības programmās.
Arodizglītības programmas ir paredzētas kvalificētu strādnieku sagatavošanai (otrais profesionālās kvalifikācijas līmenis). Atkarībā no izglītības programmas virziena un satura mācību laiks ir 2–3 gadi, un tiek izsniegts atestāts par arodizglītību.
Arodizglītības programmas, kas ilgst trīs gadus, ietver arī vispārējās vidējās izglītības pamatus. Ja šīs programmas beidzējs grib iegūt arī vispārējo vidējo izglītību un tā nodrošināt sev iespējas studēt, viņš var mācīties vēl vienu gadu vispārējās vidējās izglītības izlīdzinošajā programmā, kuru piedāvā dažas arodvidusskolas. Vispārējās vidējās izglītības izlīdzinošajā programmā konkrētās arodvidusskolas beidzējs var atgriezties arī dažus gadus pēc skolas beigšanas. Šī programma ir pieejama, arī pārnākot no citas arodvidusskolas, kurā tādas nav.…