Secinājumi
Psiholoģija ir zinātne, kas pēta un izprot cilvēka prāta un psihes darbību. Un to praktiski pielieto, lai palīdzētu cilvēkam pareizi rīkoties grūtās dzīves, krīzes situācijās, un palīdz ievirzīt pareizus uzskatus un sasniegt apmierinātību ar dzīvi. Tiek uzskatīts, ka psiholoģiju ir atklājis vācu zinātnieks Vilhelms Maksimilians Vunts (1832-1920), tomēr balstoties uz vissenāko cilvēku zīmējumiem uz alu sienām ir zināms, ka idejas un priekšstati par to kā darbojas cilvēku psihe un raksturs pastāvēja jau senajās civilizācijās. Mūsdienās psiholoģiju pielieto, piemēram, skolās, dažādās terapijās, psihologi to izmanto kā profesiju, lai palīdzētu cilvēkiem.
Cilvēku attieksme pret psiholoģiju un psihologiem ir ļoti dažāda. Daļai cilvēku veidojas dažādi negatīvi, nepareizi sociālie priekšstati par psiholoģiju un psihologu sniegto palīdzību. Cilvēki to uztver kā, ko aizskarošu un nevajadzīgu, taču tādi uzskati ir tikai vienai daļai sabiedrības. Citi savukārt, apzinās psiholoģijas svarīgumu un labumu un to uztver pilnībā normāli.
Kopumā psiholoģija, manuprāt, ieņem ļoti svarīgu lomu mūsdienu sabiedrībā un zinātņu starpā, tā kā vajadzība pēc psihologu pakalpojumiem mūsdienās arvien vairāk pieaug.
…