Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:464682
 
Author:
Evaluation:
Published: 30.04.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

1.jaut.- Kāda puiša gadījums (pacients B), kur kāda dzīves perioda laikā ir iedarbojušies
vairāki stresori, kas ir izraisījuši saslimšanu ar čūlaino kolītu.
Pacients B slimo jau vairākus gadus. Simptomi vienmēr saasinājās sesijas laikā( stipras vēdera sāpes, caureja, svara zaudēšana). Uzsācis jaunu darbu pacients B atzina, ka dažreiz jūtas nedroši, kad komandējumā aizbrauc draugs, kurš strādā tajā pašā firmā. 12 gadu vecumā izšķīrās pacienta vecāki. Tāpat atklājās, ka pacienta B vecāki devuši priekšroku māsai, kas sarežģījis viņa attiecības ar viņu.
Tātad jau no pašas bērnības pacientu ir piemeklējuši stresori( spriedzes situācijas). Galvenais no tiem uzskatāms- vecāku šķiršanās( to varētu saukt par neparastu( spēcīgu) kairinātāju), kas atstājis diezgan stipru iespaidu uz pacientu. Savā turpmākajā dzīvē, kad iedarbojās parasti kairinātāji, kas bez iepriekšēji predisponētas uzvedības, neko parasti nerada( nekādas nopietnākas sekas), šajā gadījumā izsauc saasinātus simptomus(sesija). Šajā gadījumā, tas ir tikai pieņēmums, varētu runāt par organisma stacionāru formu, jo tas ir „iestrēdzis” šajā stresa reakcijā, un protams, slimība nekur nepazudīs, bet katrreiz nonākot līdzīgā situācijā simptomi saasināsies. Tas varētu būt saistīts ar to, ka pacientam kārtējo reizi ir sevi jāpierāda (kā tas bija gadījumā ar māsu) un jāveic kaut kas paša spēkiem. Šeit runa ir par psihoemocionālu spriedzi, kas vāji, bet ilgstoši ietekmē pacientu B. Šīs situācijas pamatā ir somatizācija. Pacienta ķermenis ziņo, ka pacients nespēj tikt galā ar situāciju vai arī tas rada lielas grūtības un piepūli.
Otrajā gadījumā runa ir par trauksmi- Paciente A ilgus gadus nesekmīgi tikusi izmeklēta, lai noteiktu caurejas lēkmju cēloni. Ievācot anamnēzi secināja, ka lēkmes ir katru reizi atstājot mājas, lai ietu uz darbu. Pirms iziešanas 4-5 reizes vēdera šķidra izeja. Nav svarīgi vai paciente ir ēdusi vai nē. Bērnībā A zaudējusi vecākus, vēlāk arī vecvecākus. Caureja sākās, kad A atstāja audžumātes dzīvokli, lai kopā ar vīru pārceltos dzīvot citur.
Šajā gadījumā, pēc manām domām, pacientes A gadījumā, trauksmes pamatā ir bailes.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register