-
Pusmūža krīze
Vai viņam ir zudusi interese pavadīt laiku kopā ar jums, vai arī viņš izvairās no intīmas tuvības? Ja viņam ir cita sieviete, tad iespējams, ka viņš būs jautrs un sapņains, – to jūs arī varat nepamanīt, ja viņš tāds ir bijis vienmēr. Tomēr, ja jums šķiet, ka kaut kas jūsu seksuālajā dzīvē ir mainījies, tad nebaidieties viņam to vaicāt. Psihologi uzsver, ka komunikācija katrā laulībā ir ļoti svarīga, bet jo īpaši tad, kad vīrietis pārcieš pusmūža krīzi.
Vīrieši nereti savas problēmas mēģina atrisināt ar alkohola palīdzību. Arī viņiem pašiem pusmūža krīze ir jaunums, viņus pārņem dažādas nesaprotamas emocijas, tāpēc alkoholā viņi meklē mierinājumu. Ja pamanāt, ka viņš biežāk nekā parasti iet ar draugiem uz krogu vai katru vakaru mājās izdzer pāris aliņus (vai kaut ko stiprāku), – jums ir problēma. „Sieviete var iebilst, ka viņa neatbalsta viņa uzvedību, bet viņa to nevar apturēt, ja viņš pats nevēlas,” stāsta Gudete. Ja vīrietis pats neredz savu problēmu un nepareizo rīcību, tad, iespējams, būs pat jāmeklē ārsta palīdzība.
Pusmūža krīze ir tāds kā lūzuma punkts, pēkšņi vīrietis dzīvi redz citām acīm. Pie tās piederas arī jaunības dienu atminēšanās. Vīrietis bieži saka: „Kā, diez, būtu bijis, ja es toreiz...” Viņam pēkšņi liekas, ka viss taču varēja iegrozīties pavisam citādāk, bet jūs taču zināt, ka mainīt neko nevar un nav jēgas domāt par to, kas būtu noticis, ja viņš būtu apprecējis savu pirmo mīlestību. Taču šis simptoms ir visnekaitīgākais - pafantazēs un viss atkal būs kā parasti.
Kopsavilkums
Kaut arī pusmūža krīzes periods sievietēm un vīriešiem ir atšķirīgs, tas abos gadījumos skar cilvēka psiholoģisko stāvokli. Tas atstāj iespaidu uz viņa tagadējo un turpmāko dzīvi. Ir jācenšas pārvarēt visas radušās grūtības un jācenšas atrast pusmūža pozitīvās puses, jo dzīve vēl turpinās un daudz vēl var pagūt iegūt no tās.
…
Pēc psihologa E. Eriksona teorijas, apmēram 45 gados vīriešiem un sievietēm, lielākajai daļai iestājas stabilitātes periods, stabilitāte, kādas nav bijis vēl nevienā attīstības periodā. Šajā laikā cilvēki apzinās savas prasmes, dotības, talantus un viņu radītais sasniedz maksimumu. Cilvēki šajā vecumā vienkārši bauda dzīvi. Ja pusmūžā nav nekas piepildīts, tad var iestāties vispārēja vienaldzība vai neapmierinātība pret sevi un citiem. Var parādīties arī depresija, kas var pāraugt agresivitātē. Šajā periodā sievietēm sākas jauna emocionālā krīze, kas saistīta vai nu ar to, ka bērni aiziet no mājām, vai ar klimaksu. Precētas sievietes, to kompensējot, cenšas atrast iepriecinājumu citur – ārpus mājas, meklē citus pašapliecināšanās variantus. Sievietes var mainīt nodarbošanos, īpaši tās, kuras no 20 – 30 gadiem sēdējušas mājās un audzinājušas bērnus. Šīm sievietēm vairs nepietiek ar mātes un sievas lomu kā dzīves jēgu, viņas grib justies kā “personības, kā sievietes, cilvēki”. Pēc 55 gadiem cilvēki citādāk sāk izjust laika ritējumu un vērtības, sāk apsvērt prioritātes, kas ir svarīgāk – vai viņš pats, dzīves biedrs, bērni, mazbērni vai draugi.
- Agresija un trauksme
- Psihoanalīze
- Pusmūža krīze
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Agresija un trauksme
Research Papers for university39
-
Psihoanalīze
Research Papers for university15
-
Pieaugušo psihiskās attīstības perioda raksturojums
Research Papers for university3
-
Personība un tās attīstība
Research Papers for university18
-
Jaunieša "Es- koncepcijas" būtiskākie aspekti
Research Papers for university46