Ēģipte ir ļoti savdabīga un interesanta valsts. Arī rakstība Ēģiptē ir ļoti īpatnēja un interesanta. Visi sajūsminās par Ēģipti un vēlas tur nokļūt, redzēt piramīdas un pabūt pie Nīlas.
Latīņu alfabēts sāka veidoties 9. – 8.gs.p.m.ē., tas ir, daudz vēlāk par Ēģiptes alfabēta pirmsākumiem, kurš sāka veidoties 3.gt.p.m.ē. Tomēr ēģiptiešu alfabēta zīmes un simboli vairākkārt mainījuši savu izskatu.
Ēģiptiešu rakstu sistēma ir viena no vissenākajām pasaulē. No sākuma ēģiptieši “rakstīja” ar hieroglifu palīdzību. Raksti, kuros izmantoti hieroglifi, ir ļoti nozīmīga un vērtīga.
Hieroglifs – (griķu valodā hiroglyphikos hieroglifu < hieros+glyphē gravējums, grebums) – senākais rakstu veids, lietots 3.gt.p.m.ē. – 3.gs.m.ē. Šodien zinātnieki pazīst ~ 5 tūkstošus dažādu rakstu zīmju. Lietoti dažādos laika periodos. Senākie hieroglifi iecirsti tempļu sienās.)
Ēģiptieši ir prasmīgi mākslinieki, arī hieroglifi sākumā līdzinājās zīmējumiem. Viņi ļoti precīzi un prasmīgi attēloja dzīvnieku, priekšmetu un cilvēku figūras.
…