Pusaudžu periods veido pāreju no bērnības uz jauniešu periodu. Pusaudžu periods ir no 11-15 gadiem. Šajā vecumposmā pusaudzis ir savas identitātes un pašnovērtējuma meklējumos. Šajā periodā izveidojas bērna personības pamatiezīmes un kvalitātes, kā arī atklājas visos iepriekšējos periodos izveidojušās ietekmes emocionālajā, kognitīvajā, sociālajā sfērā. Jo lielākas kļūdas ir pieļautas iepriekšējos posmos, jo tās stiprāk izpaužas pusaudža periodā, jo „grūtāks” pusaudzis ir šajā periodā.
7.klasē zēns ir vardarbīgi un agresīvi noskaņots pret apkārtējo. Emīls ir intraverta personība. Un klasesbiedri mēdz viņu apsmiet. Un tad vienu dienu sporta ģērbtuvēs Emīls izraisa kautiņu.
Agresija un vardarbība mūsdienu sabiedrība ir ļoti nopietnas problēmas. Agresīva izturēšanās bieži vien ir reakcija uz aizkaitinājumu, uzbrukumu vai frustrāciju. Ja cilvēks otram nodara kaut ko nepatīkamu, aizvainotais indivīds var sadusmoties un atbildēt ar agresīvu rīcību. Taču viss atkarīgs no katra cilvēka. Alberts bandūra ir veicis pētījumu, kurā pierādīts, ka bērni, kuri skatījušies agresīvas filmas pēc tam pret iedoto lelli izturas vardarbīgi, bet bērni, kuri skatījušies mierīga rakstura filmu mierīgi arī izturējušies pret filmu. Mūsdienās pa televīziju ir ļoti daudz vardarbīgu skatu, kuri it kā nemanot iesēžas mūsu zemapziņā. …