.
Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:794916
 
Author:
Evaluation:
Published: 26.04.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 6 units
References: Used
Extract

Pirmais reformācijas laika posms, 16.gs. pirmajā pusē bija nosacīti mierīgs, kamēr otrā gadsimta pusē dominēja tā sauktie ticības kari, ar ko arī atšķiras reformācija Francijā – tā bija stipri asiņaināka kā citās Eiropas zemēs. Par iemeslu 36 gadus ilgiem pilsoņu kariem Francijā faktiski bija divu dinastiju cīņa par troni. Pret valdošo Valuā karaļnamu, vērsās D – Francijas muižnieku izvirzītie Burbonu nama pretendenti, kas bija pieņēmuši kalvinismu un tagad sāka aktīvu cīņu pret katoļiem, kuri bija apvienojušies ap valdošajiem karaļiem. Franču protestantus dēvēja par hugenotiem. Viņus vajāja līdz pat 1559. gadam, bet neskatoties uz to viņu skaits pieauga, (it īpaši dienvidos un D- rietumos) 1561. gadā Francijā jau ir vairāk kā 2000 hugenotu draudzes. Šie ticību kari gan stipri sadalīja Francijas sabiedrību, gan arī novājināja Francijas karaļnamu, tā stipri iedragājot valsts internacionālās pozīcijas (valsts tā īsti nespēja atgūties līdz pat 17. gadsimta 30-tajiem gadiem).1.
No sākuma, protams, kā visur citur Eiropā, franči ietekmējās no Mārtiņa Lutera rakstiem, pēc tam ( 1520-1530 ) tie pārsvarā bija pārliecināti kalvinisti.2.
Hugenoti tika vajāti faktiski jau no paša sākuma, kā, piemēram, 1534.gadā, kad hugenoti Parīze un citās pilsētās izplatīja apsūdzības pret katoļu baznīcu, valdība pavēlēja protestantus arestēt, ( tas bija tūlīt pēc tam, kad (arī vajātais) Žans Kalvins bēga no Francijas uz Šveici, beigās nonākot Ženēvā). Valdošie monarhi gāja vēl tālāk, un lai gan brīžiem attieksme pret hugenotiem atmaigst, monarhi paliek stipri noskaņoti pret reformāciju un pat pakļauj hugenotus inkvizīcijai.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register

We use cookies. By continuing to use this site, you agree to the terms of use of cookies. Find out more.