Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Reģionu floras un faunas līdzības rādītāji. Vides faktoru vērtējums ar ekoloģiskajām skalām

     

    Research Papers10 Biology

3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:856752
 
Evaluation:
Published: 19.02.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Extract

Ievads
Šajā praktiskajā darbā tiks apskatīta floras un faunas daudzveidība un tās līdzība dažādās teritorijās. Lai labāk izprastu šo faunas un floras līdzību dažādās teritorijās, apskatīsim, kas tad īsti ir fauna un flora.
Flora ir augu sugu kopums, kas vēsturiski izveidojies kādā noteiktā teritorijā. Flora, kas atrodama Latvijas teritorijā tagad, veidojusies 10000–15000 gados pēc pēdējā apledojuma. Ļoti nozīmīgi visu šo gadu garumā floru ietekmējis klimats un meteoroloģisko apstākļu izmaiņas, gan reljefa un augšņu dažādība, kā arī cilvēka saimnieciskā darbība. Floras bagātību nosaka sugu skaits noteiktā teritorijā. Jo vairāk ir sugu, jo bagātāka flora šajā teritorijā.
Līdzīgi var definēt arī faunu. Fauna ir kādas noteiktas teritorijas dzīvnieku sugu kopums. Faunas bagātību nosaka dzīvnieku sugu skaits attiecīgajā teritorijā.
Darbā tiks apskatīta sīkāk arī veģetācija. Raksturīgākie veģetācijas tipi Latvijā ir meži, purvi un pļavas. Latvija atrodas jaukto mežu (skujkoku – platlapju mežu) zonas ziemeļu daļā. Kādreiz teritoriju klāja gandrīz nepārtraukti mežu masīvi. Daudzu gadu simtu ilgās cilvēka saimnieciskās darbības rezultātā, meži saglabājušies, galvenokārt uz smilšainām, mazauglīgām augsnēm un aizņem aptuveni 40% no Latvijas teritorijas. Pļavas Latvijā izveidojušās mežu izciršanas, pastāvīgas pļaušanas vai ganīšanas rezultātā. Purvi Latvijā aizņem 10% no teritorijas. Visvairāk to ir Piejūras zemienē un Austrumlatvijas līdzenumā. Purvi sāka veidoties jau ledus laikmeta beigu posmā, tomēr lielākā to daļa radusies pēcleduslaikmetā. Tie turpina veidoties arī mūsdienās – aizaugot ūdens tilpnēm vai pārpurvojoties sauszemei.
Lai varētu konstatēt, cik līdzīgas pēc floras un veģetācijas, ir mums dotās salas, tad darba gaitā pielietosim sugu sastāva salīdzinošu analīzi. Vadoties pēc iegūtajiem rezultātiem, varēsim atbilstoši secināt, kādi dabas aizsardzības pasākumi nepieciešami. Vieglāk arī būs izvēlēties to biotopu, kas nodrošinās vislielāko floras un veģetācijas daudzveidības saglabāšanu dotajos reģionos.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1115174
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register