Ja paskatāmies, cik sen cilvēks saskaras ar masu informatīviem līdzekļiem, tad to saknēm ir tikai daži gadsimti. Par pirmo preses izdevumu liecina kāda 1605. Gadā Antverpenē izdotā avīze, bet pirmais Times numurs parādījās 1814. Gadā. Ja telefona izgudrotājs Edisons iesāka komunicēt ar citiem tālumā 1877. Gadā, tad radio pirmo reizi iesāka Maksvels 1865. Gadā un turpināja Hjūzs 1879. Gadā. Pirmo televizora aparatūru patentēja Zvorikins 1931. Gadā ASV, bet pirmā BBC pārraide notika 1936. Gadā. Pirmais dators parādījās 50.gados .Internets radās 60. gadu beigās, apvienojot vienotā sistēmā vairākus datorus un no 1993. Gada tas pazīstams kā vispasaules tīmeklis (world wide web) un ir pieejams ikvienam cilvēkam ar datoru.
Nenoliedzams ir katra nosauktā masu informācijas līdzekļa nozīmīgums cilvēku dzīvē, kas dod iespēju uzzināt ko jaunu, būt klāt pasaules notikumiem, pat relaksēties.
Latvijas Republikas likumā ( pieņemts 20.12.1990.) “ Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” ir teikts, “ ka prese un citi masu informācijas līdzekļi ir avīzes, žurnāli, biļeteni un citi periodiskie izdevumi, kā arī televīzijas un radio raidījumi, kinohronika, informācijas aģentūru paziņojumi, audiovizuāli ieraksti, programmas, kas paredzēti publiskai izplatīšanai” .
…