Nobeigums
Atmiņai cilvēka dzīvē ir ļoti svarīga loma, jo ar tās palīdzību cilvēks uzkrāj zināšanas ,kuras tas spēj realizē ikdienas vajadzībām. Atmiņai ir vairākas funkcijas: materiāla iegaumēšana, tā saglabāšana, atcerēšanās un arī aizmiršana. Katra funkcija ir svarīga cilvēka attīstībai. Aizmiršanai ,kā funkcijai ir arī pozitīvā puse, jo tādā veidā tiek “attīra” atmiņa no nevajadzīgām zināšanām, atbrīvojot vietu jaunām zināšanām. Ne vienmēr aizmiršana norāda uz traucētu atmiņu.
Tātad atmiņa ir psihisks process, kurā mēs iegaumējam, reproducējam un aizmirstam domas, tēlus, kustības (pieredzi). Ja cilvēkam nebūtu atmiņas, tas patstāvīgi atrastos jaundzimuša bērna stāvoklī, kurš neprastu runāt, kustēties un staigāt. Atmiņa saista cilvēka pagātni, tagadni un nākotni.
Nemaz tik sen atpakaļ, kad daudzi cilvēki neprata ne lasīt, ne rakstīt, laba atmiņa - precīza atcerēšanās - bija vienīgais pieredzes un zināšanu uzglabāšanas veids.
Mūsdienās, pateicoties izglītībai un tehnisko iespēju straujai attīstībai, cilvēks saņem aizvien vairāk informācijas par to ,kā labāk pilnveidot un attīstīt sevi.
…