Semiotika- zinātne par zīmēm un zīmju sistēmām- palīdz ieraudzīt, ka visdažādākajās situācijas cilvēku sabiedrībā piemīt semiotisks, ar zīmēm saistīts raksturs.
Pasaule ir pilna ar zīmēm. Zīmes izpaužas dažādos veidos, piemēram, uz ielām un ceļiem ir izliktas satiksmes zīmes, preces tiek apzīmētas ar ražotājfirmu zīmēm, skolēnu sekmes tiek vērtētas ar skaitļiem, kurus sauc par- atzīmēm, kā arī citi līdzīgi gadījumu no mūsu ikdienas.
Mūzika tiek pierakstīta ar nošu zīmēm, kas apzīmē skaņas. Cilvēku pozas, žesti, mīmika darbojas kā sazināšanās zīmes. Un, mūsuprāt, ir grūti atrast darbības sfēru, kurā nebūtu zīmju.
Mūsdienu zinātne un filozofija pievērš lielu uzmanību sarežģītajam jautājumam, kā kaut kas top par zīmi? Zīmju pētījumi savijas ar filozofijas, valodniecības, kultūras teorijas, psiholoģijas atziņām.
Viena no visaptverošākajām un nozīmīgākajām zīmju sistēmām ir valoda. Valodas iedala- dabiskajās un mākslīgajās valodās. Dabiskā valoda, kuru mēs pazīstam, pirmkārt, kā savu dzimto valodu, atšķiras no mākslīgajām jeb formālajām valodām, piemēram, trigonometrijas zīmju sistēmas, kā arī citas mākslīgās valodas, kas izveidotas – speciāli teorijas vajadzībām. …