Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:405225
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.11.2012.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 3 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
Extract

Sabiedrība un pārvalde
Senās Ēģiptes sabiedrība bija hierarhiska, kur augstākajā pozīcijā atradās valdnieks. Sākotnēji valdnieks sevī apvienoja gan garīgo, gan laicīgo varu. Valstij attīstoties laika gaitā varas un pārvaldes funkcija paplašinājās un kļuva sarežģītāka, tādēļ valdnieks daļu savu pienākumu nodeva dižciltīgām personām.
Valdnieks bija visas zemes, arī kopienu un privātpersonu rokās esošās zemes virsīpašnieks. Viņš bija noteicējs pār savu pavalstnieku dzīvi un darbu, jo jebkurš no tiem skaitījās tikai valdnieka kalps vai vergs.
Ēģiptes sabiedrība sastāvēja no vairākiem hierarhiski pakārtotiem slāņiem. Sabiedrības augstāko slāni veidoja aristokrātija. Tā bija valdošā kārta, kurā ietilpa ierēdņi, priesteri, virsnieki, valdnieka galminieki. Aristokrātija sastāvēja no galvaspilsētas un vietējās aristokrātijas. Tā saņēma no valdnieka dāvanas, zemes gabalus, kas bija sava veida atalgojums par dienestu. Aristokrātija bija materiāli visnodrošinātākā kārta.
Pēc aristokrātijas nāca zemākie ierēdņi, ko dēvēja par „rakstvežiem”, zemākais tempļu personāls un karavīri. Zemākais tempļu personāls – tempļu dziedātāji, dejotāji, mūziķi, kā arī pavāri, dārznieki, upuru sagatavotāji un citi, kas apkalpoja visu tempļu kompleksu, - nāca no sabiedrības vidējiem un zemākajiem slāņiem.
Sākotnēji Ēģiptē nebija profesionāla karaspēka. Armijas kodols tika veidots no jauniesaucamajiem, kuri tika apmācīti. Patstāvīgs karaspēks tika izveidots Vidus valsts laikā. Karavīri saņēma no valdnieka iztiku, vēlāk arī dienesta zemes gabalus. Ja dēls turpināja tēva dienestu, viņš mantoja zemesgabalu.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register