Svarīga loma latviešu kultūrā ir ornamentālajai simbolikai, ideoloģiski interpretējot atsevišķus ornamentālus veidojumus un tādējādi piedēvējot tiem globāli abstrakto jēgu. Turklāt ideoloģiskajai interpretācijai ir divi funkcionāli aspekti:
1.pirmskristiānisma mitoloģisko priekšstatu un ticējumu aspekts;
2.nacionāli politiskais aspekts, kas aizsākās XIX gadsimtā un turpinās XX un XXI gadsimtā kopsolī ar Latvijas valstiskās neatkarības ideju.
Autors izvēlējās pirmo pirmskristiānisma mitoloģisko priekšstatu un ticējumu aspektu, jo kādreiz izlasot zinātniski polemiskā žurnāla „Mistērija” I. Jansones rakstu „Iemāci savam bērnam! Iemāci – savas tautas rakstu zīmes!”, saprata, ka viņu interesē savas tautas rakstu zīmes un to nozīme. Bez tam no iepriekšminētā raksta autors saprata, ka arī daudziem cilvēkiem nav zināšanu šajā jomā.
No augstāk minētā, šī darba mērķis ir iepazīties un veikt dažāda veida literatūras analīzi par seno latviešu rakstu zīmēm un veicot šo darbu pastāstīt saviem vienaudžiem par to veidošanos un nozīmi.
Ņemot vērā formulēto mērķi tiek izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1.izpētīt un apkopot materiālus par pazīstamākajām senlatviešu rakstu zīmēm;
2.veikt dažāda vecuma, izglītības līmeņa un dzimuma personu aptauju par senlatviešu rakstu zīmēm un to nozīmi;
3.apkopojot darba analīzes rezultātus izdarīt secinājumus un, balstoties uz tiem, izvirzīt priekšlikumus par skolēnu iepazīstināšanu par senlatviešu rakstu zīmēm.…