Par tēmu: ’’Šī brīža tautas daiļrade – vēlējumi, apsveikumi moderno tehnoloģiju pasaulē’’, izvēlējos rakstīt, jo, izdzirdot šo nosaukumu, radās interese. Vēlējos noskaidrot, kas notiek mūsdienās ar latviešu tautas folkloru. Vēlējos uzzināt, vai folklora mūsdienās nav mirusi, vai cilvēki vēl atceras tās nozīmīgumu latviešu tautas vēsturē, kā arī to, vai tiek radīta jauna folklora. Šķiet, ka liela daļa latviešu tautas vairs pat neatceras nevienu latviešu tautas dziesmu, arī skolās, kad tiek mācīta folkloristika, skolēni tai nepievērš īpašu vērību, jo uzskata, ka viņiem tas dzīvē nebūs vajadzīgs. Taču es domāju, ka folklora ir jāpārzina ikvienam, kurš uzskata sevi par latvieti, jo „Katrai personībai vajadzīgs savs raksts, neparastuma moments, arī labestība – varbūt vienīgā īstā bagātība”. [2.,34.]
Esmu vākusi apsveikumus, kuri tiek sūtīti īsziņu veidā caur mobilo telefonu Ziemassvētkos, kā arī četrrindes, kas pieejamas internetā.
Par šo tēmu praktiski nav pieejama teorētiskā literatūra. Tā nav pētīta un apskatīta plašāk ne literatūras teorijā, ne valodniecībā.
…