Pasaulē līdz pat šai dienai pastāv milzum daudz dažādu aizspriedumu, kas saistīti ar daiļā dzimuma spēju paveikt to, kas tradicionāli skaitās vīriešu privilēģija.
Viens no šādiem aizspriedumiem ir pastāvīga sieviešu auto vadīšanas spēju apšaubīšana. Vārdu salikums „sieviete pie stūres” jau izsaka daudz ko, katram no mums ir ko pateikt. Protams, ir daudz viedokļu, ka tas nemaz nav slikti, ka tas ir normāli un pat ļoti apsveicami. Bet pārsvarā tomēr dominē uzskats, ka sieviete un automašīna ir nesavienojamas lietas, un tas balstās uz jaunu joku un humora izgudrošanu. Nu jau līdzās blondajiem jociņiem, mednieku un makšķernieku stāstiem, politikas aizkulisēm u.c. ir joki par sievietēm pie stūres.
Vai tam visam ir kāds pamatojums? Vai mūsu sabiedrībā ir dzimis jauns stereotips? Vai jokotāji ir tikai vīrieši, kuriem šķiet nepieņemami, ka sieviete atkal mēģina darīt tā sauktos vīrieša darbus? Mēģina ko darīt viņu vietā un, iespējams, pat labāk...
Stereotips – (no grieķu stereo - padaru par stabilu, nedalāmu; un tjupos - nospiedums, zīme) - mnemoniska (atmiņas) struktūra, kura koordinē uzvedību atbilstoši adaptācijas funkcijai. Pats par sevi ir neitrāls. Pozitīvs, kad kalpo par tehnisko pielāgošanos, kas atvieglo eksistencionālo procesu (piemēram, runa). Negatīvs, kad veido subjekta fiksētu uzvedību. Kļūst par fiksēto atmiņu, nekad netiek apšaubīts. Šādā nozīmē stereotips kļūst par subjekta kompleksa struktūras izpausmi.1
Autovadītājs - persona, kas uz tiesiska pamata vada autotransporta līdzekli. Autovadītājs vienlaikus var būt arī autotransporta līdzekļa īpašnieks.…