Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:636889
 
Evaluation:
Published: 10.03.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 1 units
References: Not used
Extract

Sirreālisms (fr. „sur” – virs). Māksliniecisks virziens pasaules mākslā 20.gs. pirmajā pusē. Tas atveido vairāk nekā realitāti. Paši sirreālisti ir teikuši, ka labāk izmantot terminu „supernaturālisms”, tas vairāk attēlotu virziena dabu.
Sirreālisms radās 1920 gadu sākumā, izrietot no Parīzes dadaisma, pārņēma tā pafosu un centienus noliegt pagājušo gadsimtu klasiskos estētiskos ideālus. Par saviem pirmstečiem sirreālisti uzskatīja 19. gs. 2. puses romantiķus, kā arī 19.-20.gs. 1. puses simbolistus.

Sireālisti netiecās izveidot vienu no jau daudz esošajiem virzieniem. Viņi sev nostādīja globālu uzdevumu – uztaisīt revolucionāru prāta apvērsumu, izplatīt savu ietekmi uz visiem mākslinieciskās darbības un domāšanas veidiem. Revolucionārs mērķis prasīja revolucionārus līdzekļus. Savā tieksmē gāzt klasiskās pagātnes normas, sirreālisti nekautrējās nedz izteicienos, nedz darbībās. Viņu galvenais ierocis bija epotāža un skandāls. Pirmos grupas pastāvēšanas gados Parīze bija burtiski jauno radikāļu terorizēta. Savu vārdu un darbību dēļ, Parīzes sirreālistu grupa ieguva nosaukumu „Bretona Banda”. Pirmais un visskaļākais skandāls bija kautiņš ar Tsara piekritējiem izrādē „Bārdaina sirds” (1923.g). Pēc tam notika skandāls baleta „Romeo un Džuljeta” pirmizrādē (1926.g.), kā arī bārā „Maldorors” (1930.g.), kur kā ierocis tika izmantots arī nazis.

Jauno sirreālistu darbību pamats bija pamfleti, publiskās akcijas un programmu dokumenti, kuru spēks bija to kolektīvā raksturā. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1113890
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register