Šajā pasaulē ir tik daudz dažādu skaņu, kuras rada mūzikas instrumenti. Citi no tiem mūsdienās ir diezgan bieži sastopami, bet daži nē.
Šajā darbā es centos atrast un izpētīt sitaminstrumentus, kā tie tiek iedalīti pēc to formas un izskata. Pētot šos instrumentus es iekļāvu daudzus neparastus instrumentus, tādus, kurus ikdienā kuram katram redzēt nav izdevies. Esmu iekļāvis arī instrumentus speciāliem gadījumiem kā ,piemēram, dzeguzi, tarkšķi un citus dažādus instrumentus.
Pasaules vietās, kurās dzīvo dažādas tautas ir daudz instrumentu. Tie ir visdažādākie. No mazām svilpītēm līdz milzīgām ērģelēm. Ir arī tādi instrumenti, kurus daudzi neuzskatītu tos par mūzikas instrumentiem. Kuram gan šķistu, ka no cilvēka galvaskausa un koka caurulītes aborigēni gatavo mūzikas instrumentus.
Sitaminstrumenti ir vissenākie instrumenti uz pasaules, jo jau no pašas senatnes tie kalpoja pirmatnējiem cilvēkiem kā medību palīgs, lai tie varētu sazināties savā starpā un vieglāk dabūt medījumu.
1. Membrafoni
Membrafoni – instrumenti, kuriem skaņa veidojas pateicoties membrānai vai ādai tai vibrējot. Kā liecina senie zīmējumi, bungas pastāvēja jau Senajā Ēģiptē pirms četriem tūkstošiem gadu. Taču dēļ neizturīgā materiāla līdz mūsdienām saglabājušies tikai daži instrumenti. Mūsdienās bungas ir ļoti populāras visā pasaulē, tās taisa dažnedažādās formās. Dažas tautas pat piedēvē bungām maģiskas spējas, izmantojot tos, lai aizsargātu savu māju. Bungas izmanto ne tikai mūzikā, bet arī karaspēkos un sūtījumu pārraidīšanā.…