Linkopība pasaulē un Latvijā ir viena no vecākajām augkopības nozarēm. Linus audzē dabīgās augu šķiedras ieguvei un eļļas ieguvei. Augu šķiedru plaši izmanto tekstilrūpniecībā dažādu audumu, tauvu, virvju, auklu un diegu gatavošanai. Sakarā ar plašo pielietojuma spektru un aizvien pieaugošo dabīgo izejvielu pieprasījumu linus audzē visos kontinentos un dažādās augsnēs.
Latvijā liniem vienmēr ir bijusi īpaša nozīme. Latvija, īpaši Latgale, vienmēr bijusi linu zeme. Lini apdziedāti tautas dziesmās, lini bijuši kā spēka un izturības simbols. Ar linu eksportu pirms kara esam bijuši slaveni daudzviet pasaulē. Lini vērtējas kā nacionālā bagātība.
Pēc manām domām linu nozare ļoti nepieciešama valstij, kā vienīgā savas valsts dabisko šķiedru ražotāja, tradicionāla Latvijai. Lini neizsīkst - tie katru gadu dod jaunu ražu, kuru jāpārstrādā līdz gatavai gabalprecei, kuras realizācija dotu Valsts un zemkopības labklājības daļu.
No linu eļļas ražoto produktu izmantošana ir nozares iespēju rezerve, kas pagaidām Latvijā tiek maz izmantota, bet var kļūt nozīmīga, pieaugot linu audzēšanas apjomiem nākotnē. Linu audzēšana ir perspektīva, jo no tiem iegūtie produkti ir pilnībā izmantojami.
Kursa darbā literatūras apskatā tiks aprakstīta:
1.Situāciju Latvijas linkopībā;
2.Linu selekcija;
3.Garšķiedras un eļļas linu sēklas kvalitātes rādītāji.
Kursa darba uzdevumi ir izskatīt un novērtēt :
1. linu agrotehniskās prasības;
2. minerālmēslu un minerālvielu ietekmi uz linu ražu un tās kvalitāti
3. linu sējumu kopšanas, novākšanas darbus un to izmaksas
4. linu pirmapstrādes produktu izmantošanas iespējas.…